ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Unutulmuş Evlad-ı Fatihan

Bütün okurlarıma ve türk dünyasına selam olsun.Uzun bir aradan sonra tekrar beraber olmanın gururunu yaşamanın sevincindeyim. Bildiğiniz gibi son günlerde Evlad-ı Fatihan’a dil uzatan bir Millet Vekili oldu. Ne kadar iyimser düşünsemde vekilin bu sözlerini cehaleti ve hakkımızda bilgisizliğine veriyorum desem ne kadar uygun olur.

Söz konusu vekil Yalova vekil adayı Meliha Akyol hanımefendi. Peki ne demiş bir hatırlarsak şöyle bir ifade buyurmuşlardır. ”Batı Trakyalı ve Evlad-ı Fatihan ezik kendini ifade edemeyen insanlar,, ifadesi ile şimşekleri bütün balkanlardan üzerine çekmiştir. Bu cümlenin neresinden tutup ifade etsem bilemiyorum ama sayın Akyol dersini hiç çalışmadan böyle bir açıklamaya gerek duydu anlamak mümkün değil. Yalova göç almış ve Evlad-ı Fatihan ile dolu bir şehrimiz.

Tahsil desem kendilerinden şüphem kuşkusuz. Ne yazıktır okulunu bir meslek olarak görüp oralarda kalan sayın Akyol 85 milyon insanın içerisinden vekil olmağa karar verirken ne düşünerek geldi bilemiyorum.Bizler vekillerimizi bağrımıza basarak taşayan insanlar olduğumuzu kendilerine kimse anlatmamışmı?. İfade edemiyorlar derken benim Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığıdan NASA da insanımız var olduğunu biliyormu acaba .

Bilirmi bilemem NASA elemelerle yalnız dünya matematik birincilerini bünyesine almaktadır. Evlad-ı Fatihan şafak ile gün batımına helali ve anataran sevdası ile yaşar. Gün batımı ile şafak vaktine kadarda güçlü ,barış içinde bir anavatana, şehitlerine dualar okuyarak geçirir. Türk dünyası aşkı bu mudur ki ifade edemeyip böyle kalpler kırarak ne kadar faydalı olacaktır. AK Parti yöneticileri ve sayın Cumhurbaşkanımızın kendilerini en sert bir dille uyaracağını umuyor ve temenni ediyoruz.

Değerli okurlarım son yıllarda takip ettiğime göre davamızdan koptuk ve ileriye dönük bir ışık yok kadar az. Bir vurdum duymazlık almış başını gidiyor. Başarısızlıkla gerek görevi bir başka arkadaşa bırakmak erdemliktir. Dr. Sadık Ahmet ile çekildiğimiz bu yolda , halkımız için yapılması gerekenlerden eser yok. Dr.Sadık Ahmet futbol turnuvaları yok oluyor adına olan etkinlikler yok kadar az. Son olarak Almanya Stuttgart derneğimiz futbol turnuvasına imza attı. Brüksel çalışmaları hiç yok kadar az.

Kimliğimizi Almanya ve dünya bilmiyor ve bu yolda çalışmalar sıfır denecek kadar az. Peki neden böyle olduk düşündük mü acaba hiç. Herkez kendince haklı ve kendinden başka kimse hiç bir şey bilmiyormuş gibi laf atıp tutup bir birimizi rencide etmenin ötesi yok. Gençlerimiz baba ocağını terk edip gurbete çıkıyor asimilasyon almış başını gidiyor ve en üzücü olanı sanki bir şey yokmuş gibi hala Vitrin sevdası ile yananımız var. Kimse kimseye ne zaman bu halk için faal olma dediki beceriksizlikler neden bu kadar zorlanıyor anlamış değilim. Bunların yarınlarda bize iyi bilelim dua olarak dönmeyecektir.

Kriz var peki nerede bizim avrupa ve yerel kuruluşlarımız. Ürünlerimiz ne zaman tanıtılarak marka olacak Kirazımız, tütünümüz, domatesimiz ne zaman hak ettiği yerlerde olacak. Benim feryadım bunun için dostlar.Bizler beraberce ağlamasını, beraberce gülmesini, paylaşmasını bilen bir azınlık olmaktan çıktık. Hep suçlu başkaları oldu ama o başkalarıda bizim insanımız değilmi sizce. Unutulan bir azınlık olduk gitti ve kimsenin umuru değil.

Bilge kişilerimiz her alanda var ve söz sahibidirler, yoksa unuttularmı Avrupanın göbeğinde ürünümüzü pazarlayamıyoruz , vallahide billahide gülesim geliyor. Çok yazık unutulmuş bir evlad-ı fatihan olmamızdan ben çok rahatsızım .Yakın bir zamanda inşAllah toparlanır ve yapılması gerekenlere hep beraber imza atar insanlarımızın yüzleri biraz güler. İntiharların arttığı bu dönemde EGO ve KİBİR’i bırakalım.Bir dahaki yazımda neler yapılabilir köşeme taşıyarak sizlerle paylaşacağım Sevgi ve dua ile kalın…

Dikkatinizi Çekebilir: