ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Ukrayna’da 2 Türk Kızını Öldüren Katilin, Mezarlıkta Bıraktığı Not Ortaya Çıktı

Ukrayna’da, 22 yaşındaki iki Türk kızını katleden ve dün Pendik’te yakalanan katilin, babasının mezarı başında yazdığı not ortaya çıktı. Katilin bıraktığı notta, “Dünyada adalet yoktur. Hapis de verseniz ben cezamı her gün yaşıyorum” ifadeleri dikkat çekti.

Ukrayna’nın Harkov kentinde 22 yaşındaki Buket Yıldız ve 22 yaşındaki Zeynep Hüsünbey’i kaldıkları evde öldürdüğü gerekçesiyle aranan ve dün Pendik’te mezarlıkta yakalanan Hüsnü Can Ç.’nin (21) babasının mezarı başında yazdığı not ve bıraktığı eşyalar dikkat çekti.

 

“HAPİS DE VERSENİZ BEN CEZAMI HER GÜN YAŞIYORUM”

Hüsnü Can Ç’den geriye Babası Mehmet Ç.’nin mezarını başında bir şişe alkol, silah kutusu, bir sırt çantası, bir adet av bıçağı kılıfı ve bir adet not kaldı. Hüsnü Can Ç.’nin bıraktığı notta şu ifadeleri dikkat çekti; “Dünyada adalet yoktur. Hapis de verseniz ben cezamı her gün yaşıyorum”

ADLİYEYE SEVK EDİLECEK

Zanlı Hüsnü Can Ç. Gayretepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

NE OLMUŞTU?

Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan 20 ve 22 yaşlarındaki Buket ve Zeynep’ten haber alamayan arkadaşları önceki gün durumu polise bildirmiş; kızların kaldıkları Harkov’daki Valentinovskaya Caddesi üzerindeki bulunan apartman dairesine giden polis ekipleri, kızların cansız bedenleri ile karşılaşmıştı. Yapılan incelemede öğrencilerin bıçaklanarak öldürüldükleri tespit edilmişti.

 

 

Dikkatinizi Çekebilir: