ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

UID Münih Uluslararası Demokratlar Birliği geleneksel Iftar yemeğinde buluştu.

25.Mayıs Cuma UID Münih ( Uluslararası Demokratlar Birliği ) organizasyonu ile Kral Eventcenter´de geleneksel iftar programı düzenlendi. İftar programına T.C Münih Başkonsolosu Sayın Mesut Koç, Din Hizmetleri Ataşesi Sayın Kuddusi Uysal, Eğitim Ataşesi Sayın Mustafa Çakır, Ticaret Ataşesi Sayın Ertem Çoban Aile ve Sosyal Hizmetler Ataşesi Sayın Mahmut Kardaş,STK ve Yöneticileri katıldı

Arslan Baharın selamlama ve Münih teşkilat Başkanı Erkan Balkaya´nın Ramazan ayının anlam ve önemini anlatan konuşması ile devam etti.

Daha sonra kürsüye Bölge Başkanı Mehmet Mert gelerek Ramazan ayının birlik ve beraberlik için güzel bir vesile olduğunu tüm engellere karşı tek yumruk olmamız gerektiğini ifade etti.

Konuşmalar ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak iftarlar açıldı.

Onur konuğu olarak UID Münih iftar yemeğinde bulunan Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak kürsüye davet edildi. Konuşmasında Kur´an-ı kerimden ve Peygamber Efendimizin (S.A.V.) hayatından örnekler vererek dinimizin emirlerini laiki ile yerine getirmemiz gerektiğini ancak o zaman birlik ve beraberlik içinde olabileceğimiz vurguladı.

Dilipak yazarı olduğu kitaplarını sevenlere imzalayarak verdi. Farklı organizasyonlar´da Münih halkı ile kucaklaşmak ümidi ile vedalasildi

 

Dikkatinizi Çekebilir: