ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

UİD KONGRESİNDEN “MERT” ÇIKTI

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) hedef büyüterek Uluslararası Demokratlar Birliğine (UİD) dönüştü. Bu bağlamda; UETD Bayern Bölge Teşkilâtı da isim ve tüzük değişikliğine gittiği kongrede yeni yönetimini de belirledi.

TC Münih Başkonsolosu Sayın Mehmet Günay Beyefendi ile Eğitim Ataşesi Sayın Prof. Dr. Mustafa Çakır ve Ticaret Ataşesi Sayın Ayman Ertem Çoban Beyefendilerin onurlandırdığı kongreye MÜSİAD Münih Başkanı Sayın Nebi Alp ve çeşitli STK temsilcilerinin yanısıra UİD Kadın Kolları Başkanı Sayın Ayşe Aşut, UİD MKYK Üyesi Sayın Ecevit Bekar ve UİD Disiplin Kurulu Üyesi Sayın Emrullah Durucan katıldı.

Program, Osman Bulut Hocaefendinin Kuran-ı Kerim tilaveti ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başladı. UİD Bayern Bölge başkanı Mehmed Mert’in yaptığı açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Ecevit Bekar Bey, Avrupada Türk insanının kalıcılığına vurgu yaptığı konuşmasında; “biz burada artık gurbetçi değil Avrupalı Türküz” değerlendirmesini yaptı.

Ayşe Aşut Hanımefendi de konuşmasında STK’ların önemine dikkat çekerek herkesi STK’lara yardımcı ve destek olmaya çağırdı. En başarılı ve en çalışkan Bölge Kadın Kolları Başkanım dediği UİD Bayern Kadın Kolları Başkanı Nevin Tekin’e de başarılı çalışmaları ve gayretlerinden dolayı teşekkür etti ve yeni dönemde de çalışmalarına artırarak devam edeceğine inandığını ifade etti.

Son olarak kürsüye gelen TC Münih Başkonsolosu Sayın Mehmet Günay Beyefendi de; “herşeyin temeli de olmazsa olmazı da eğitimdir. Hem fertler olarak hem de STK’lar olarak eğitime gereken önemi vermeliyiz” sözleriyle dikkatleri bir kez daha eğitime çekti.

Divan Heyetinin oluşturulması, faaliyet ve mali raporların okunup kabul edilmesinden sonra yapılan oylamayla Mehmed Mert’e başkan olarak ekibiyle birlikte hizmete devam denildi.

Dikkatinizi Çekebilir: