UETD Gençlikten Abdulhamid Hanı anma programı

522

UETD Münih Şubesi Gençlik Kolları, “Vefatının 100. Yılında Cennet Mekan Serdar-ı Hakan ll. Abdülhamid Han Hazretlerini Anmak ve Anlamak” konulu bir program düzenledi.

Kur’an-ı Kerim tilâveti ve İstiklâl Marşı’mızın okunmasının ardından Şube Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Bulut, terörle mücadele halinde bulunan güvenlik güçlerimize muvaffakiyetler diledi ve şehitlerimize de rahmet minnet duygularını ifade etti. Program hakkında kısaca bilgi verdi.

Şube Başkanı Erkan Balkaya’nın selamlama konuşmasından sonra kürsüye gelen Bölge Gençlik Kolları Başkanı Tuğba Haltaş, gençlik kollarının hedeflerine ve gençliğin önemine vurgu yaptığı konuşmasında sorumluluklarının büyük, omuzlarındaki yükün ağırlığından dolayı bütün gençlerin yardımına ihtiyaç duyduklarını belirterek gençleri beraber çalışmaya davet etti.

Sinan Sağlam’ın sinevizyon eşliğinde Osmanlı Tarihi’nin Abdulhamid Han’a kadar olan bölümünü ana hatlarıyla özetlediği sunumunu Abdulhamid Han’ın hayatının yer aldığı belgesel nitelikli sinevizyon gösterimi izledi.

UETD Bavyera Bölge Başkanı Dr. Emrullah Durucan’ın Osmanlı’nın yıkılış sebeplerine dair tespitleri ilgiyle takip edildi.

Muhammed Furkan Tosun’un içten, etkili ve başarılı yorumuyla seslendirdiği, insan uhunun derinliklerine etki eden “Abdulhamid Han’ın Duası”na izleyiciler “âmin” sedâlarıyla eşlik ettiler.
Bilal Karabulut’un başarılı sunumuyla gerçekleşen program, Abdulhamid Han’ın hizmet ve projelerinin anlatıldığı videolardan sonra yapılan dua ile sona erdi.

Paylaş