ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Türkiye’nin tanınmış Eğitimci Yazarı A.HAKAN BAŞARAN, Köln DIDACTA 2019 Eğitim Fuarındaydı

Köln DITACTA 2019 eğitim fuarına davet edilen A.Hakan Başaran, ‘’19.02. – 23.02.2019’da düzenlenen Köln DİDACTA 2019 fuarında Eğitim alanının karar vericiler buluştu.36 ülkeden 100.000 katılımcı, 1500 dolayında konferans ve toplantı ve 1000 stantla dünyanın en büyük ve en önemli eğitim fuarı DIDACTA 2019 hem katılımcılarına hem de ziyaretçilerine mükemmel değerlendirme olanakları sundu. Erken çocukluk döneminden yetişkinliğe kadar tüm yaşlarda eğitim yöntemleri, yeni teknolojiler, konseptler, eğitim metotları hakkında bilgi edinme olanağı verdi ve yeni çözümler sunuldu.

Sayısız forum, seminer, kongre, atölye çalışmaları ve yüksek seviyede destek programları ile zengin bir içeriğe sahip olan etkinlik, eğitim alanındaki gelişmeleri de izleyebildiğimiz bir yer haline geldi.’’diye bilgilendiren

A.Hakan Başaran kimdir?

Birçok televizyon, radyo ve gazeteye konuk olan Eğitimci Yazar A. Hakan Başaran,son olarak Zahide Yetiş’e Özel Konuk olarak’ta davet edildi ve  Sömestr   tatili için öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Ege Üniversitesi Edebiyat fakültesinden mezun oldu. Eğitim Yönetimi Denetimi Programlama ve ekonomisi bölümünde Yüksek lisansını tamamladıktan sonra Başaran Danışmanlık, Başaran Akademi, Başaran Yayınlarını şirketlerini kuran A. Hakan Başaran, Eğitim ve yazarlık alanında çalışmalarına başladı.

Eğitim Yönetimi, Denetimi, Programlanması ve Ekonomisi Bölümünde Master yaptı. Aynı Üniversitenin Eğitim Fakültesinde 3 yıl Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Üniversitede çalıştığı yıllarda Üniversite Hocalarına ve Öğrencilere birçok konuda seminerler ve dersler  verdi.

Kendi oluşturduğu ve Sürdürdüğü Aktif Girişimciler  Projesi ile Üniversite Öğrencilerini Mezun olmadan İş Dünyası ile tanıştırdı. Öğrencilerin Duygusal Zekalarını (EQ) geliştirmeleri konusunda yardımcı oldu. Bu konuda Üniversite Öğrencilerine “Okul hayatından Hayat okuluna başarılı geçiş” adında Yüzlerce Seminer vererek Girişimci Genç Sayısını artırdı.

Anne – Baba Okulu Projesiyle, 8 yılda 1450 Okulda Velilere “Çocuğun Başarısında Anne – Babanın rolü” ve “Çocuğun Başarısında Dikkat-Odaklanma ve Duygusal Zekânın Önemi” adında seminerler vererek daha bilinçli ve duyarlı Anne – Babalar yetiştirdi.

Üzerinde 12 yıldır çalıştığı  “Dikkati Geliştirme ve Hafızayı Güçlendirme” Projesini hayata geçirerek 8000 öğrenciye bu konuda yazdığı kitaplarla eğitimler verdi. Öğrencilerdeki yoğunlaşma süresini artırarak, öğrencilerin “SÜRDÜRÜLEBİLİR ÖĞRENME” becerisi kazanmalarını sağladı bununla birlikte uzun süre ders çalışmalarında yardımcı oldu.

Zihin haritaları Eğitmeni Philip Holt’tan Zihin Haritaları Eğitimi, Uluslararası NLP TRAINER Eğitmeni Sue Knight’tan NLP TRAINER ve MASTER TRAINER Eğitimi aldı ve Uluslararası NLP Eğitmeni oldu. NLP Uzmanlık Eğitimleri vererek Yüzlerce Öğretmeni NLP (Neuro-Linguistic Programming) Eğitmeni yaptı.

Abdurrahman Hakan BAŞARAN;Duygusal Zeka (EQ), Dikkat Eksikliği, Odaklanma ve Konsantrasyon, Sınavlarda Dikkat Eksikliği, Dikkati Güçlendirme ve Hafızayı Geliştirme, Marka Yönetimi, Markanızı Oluşturun, Marka Analizi, Geleceğin Pazarında Marka, Sihirli Güç Marka, Markalaşmanın Kazandırdıkları, NLP Diploma, NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, Hızlı Okuma Eğitmenliği, Hafıza Teknikleri Eğitmenliği, Zihin Haritaları Eğitmenliği, Çocuğun Başarısında Anne ve Babanın Rolü, Beden Dili, Diksiyon ve Etkili konuşma, Sorun Çözme ve Karar Alma, İç İletişim ve Özgüven, İletişim Becerileri, Kişisel İmaj yönetimi, Zaman ve Toplantı Yönetimi, Stres Yönetimi, Etkili Satış ve İkna Stratejileri, Etkin Ekip Çalışması, Yönetim Becerileri, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Zor İnsanlarla Baş etme, Tükenmişlik Sendromu, Satış ve Pazarlama, Sunum Teknikleri, Etkili Yöneticilik ve Liderlik, Motivasyon ve Başarı, Sınavları kazandıran 4 Sır” adında seminerler vermektedir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da ve diğer illerde Şirketlerde Marka Yönetim Danışmanlığı Yapmanın yanında, şu ana kadar farklı şirketlere, okullara ve kurumlara yönelik 12 Yılda 1000’den fazla seminer vererek yaklaşık 850.000 kişiye hitap eden A. HAKAN Başaran, BAŞARAN EĞİTİM ve DANIŞMANLIK şirketinde çalışmalarına devam etmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir: