ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Tüm Avrupa’da ve Güney Bavyera’da “Buyrun-Ben Müslümanım” Etkinliği

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatının öncülüğünde bu sene beşincisi icra edilen ve Almanya dahil bir çok Avrupa ülkesinin 37 bölge ve 210 ayrı noktasında icra edilen ve 220.000 kişi ile irtibata geçilen “Buyrun – Ben Müslümanım” etkinliği Güney Bavyera’dada icra edildi.

IGMG Güney Bavyera Bölgesi Kurumsal İletişim Başkanlığının verdiği bilgilere göre bu etkinlik Güney Bavyera’da 16 Şehir ve 18 Nokta’da icra edildi. Verilen bilgiler arasında etkinliğin amacı şu şekilde açıklandı: İçinde bulunduğumuz toplum ile irtibatta kalmak, onlara doğru bir adım atarak, müslümanlar olarak kendimizi ve dinimiz islamı tanıtmak, bu sayede bizi bizden tanımalarına vesile olmak.

Buyrun ben Müslümanım etkinliği çerçevesinde takriben 6000 insana ulaşılırken, bir o kadar da gül dağıtıldı. Kurulan Standlar’da islam dinini almanca olarak anlatan matbu malzemelerde hazır edildi.

Oldukça faydalı geçen Buyrun ben müslümanım etkinliği sayesinde Avrupa genelinde 220.000 insana ulaşıldığıda verilen bilgiler arasında yer aldı.

Buyrun ben Müslümanım etkinliği bu sene Güney Bavyera da şu şehirlerde icra edildi:

Münih (5 Nokta), Mühldorf (2 Nokta), Fürstenfeldbruck, Ingolstadt, Aichach, Eching, Schongau, Mainburg, Moosburg, Erding, Wasserburg ve Landshut.

Haber : Aydın ERDEM  Fotoğraflar: İGMG Camileri

 

Dikkatinizi Çekebilir: