ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

TD-Plattform Münih Eğitim Ataşesi ile biraraya geldi.

Kısa adı TD-Plattform olan Türk-Alman Akademisyen ve Öğrenciler Platformu Derneği temsilcileri ile üniversite öğrencilerinin korona salgını sırasında karşılaştığı güçlükleri değerlendirdik. Geleceğe yönelik görüş alış verişinde bulunduk

Merkezi Düsseldorf kentinde olan kısa adı ”TD Platform”(Türk.Alman Akademisyenler Platformu) Bavyera teşkilatı temsilcileri Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Profesör Mustafa Çakır ile biraraya geldi. Oldukça nezih bir ortamda geçen toplantıda konuşmalarında Türk-Alman Akademisyen ve Öğrenciler Platformu Derneği temsilcileri derneğin güncel çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlk hedef olarak gençlerin eğitim, çalışma hayatına hazırlanmasında yardımcı olmak olduğunu ifade eden dernek temsilcileri, Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Profesör Mustafa Çakır ile üniversite öğrencilerinin korona salgını sırasında karşılaştığı güçlükleri değerlendirme fırsatı buldu.

Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Profesör Mustafa Çakır, akademik kariyer yapmakta olan gençlerimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti ve şöyle konuştu, ‘’ Türk-Alman Akademisyen ve Öğrenciler Platformu Derneği temsilcileri ile üniversite öğrencilerinin korona salgını sırasında karşılaştığı güçlükleri değerlendirdik. Geleceğe yönelik görüş alış verişinde bulunduk. Gençlerimize yeni kuşakla eskileri arasında oluşturduğu köprü olarak inancımız en yüksek düzeydedir. Bir sloganımız var. Bunu tekrar etmek isterim. Türkçeyi unutmadan Almancayı öğrenin”.

Dikkatinizi Çekebilir: