ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

TC Münih Baskonsolosu Mesut Koc ve Egitim Atasesi Merve Aydını davet etti

Türkiye Cumhuriyeti Münih Başkonsolosu Mesut Koç ve Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır, Lise bitirme sınavını (Abitur)1,0 not ortalamasıyla kazanan Merve Aydın’ın başarısından dolayı Ailesiyle birlikte ’ Mehmet ve Hatice Aydını ‘ Münih Konsolosluğuna davet ettiler.

Mainburg Gabelsberger Gymnasium(Lisesi) Abitur( Lise bitirme sınavını) 1,0 not ortamalası ile kazanan Merve Aydın, Türk kızı olarak Almanya ikincisi ve Bavyera birincisi olmuştu ve Latinceden altın iğne ödülünü kazanmıştı.

Lise bitirme sınavını (Abitur) 1,0 ile kazanan başarılı kızımız Merve Aydın,’’823 puan’ın  notu 1,0 di ve kendisi 847 puan alarak büyük başarı elde etmişti.

Bu başarısından dolayı  Merve Aydın ve ailesi Mehmet ve Hatice Aydını Münih Başkonsolosluğuna davet eden Başkonsolos Mesut Koç, ’’ Unutmayın siz çok büyük avantaja sahipsiniz. Hem Almanya’nın hem Türkiye’nin kapıları sizlere her daima açık. Bunu unutmayın.  Aynı şekilde bizimde kapılarımız sizlere hep açıktır. Sayın Merve Aydın, çalışmalarınızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.’’ dediğini belirten

baba Mehmet Aydın, Münih  Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır’ın da kızım Merve’ye ’’Başarı bir dağın zirvesine tırmanış gibidir. Ne kadar çok zirveye yaklaşırsan o kadar çok fırtınayla karşılaşırsın. Önemli olan iyi tutunup yere düşmemektir. Siz bundan sonraki hayatınızda daha çok problemlerle karşılaşacaksınız. Tek yapmanız gereken pes etmemektir. Umarım başarının devamını getirirsiniz. Başarılarınızla sadece ailenizin gururu değil, daha da önemlisi genç öğrencilere umut olup, önderlik ediyorsunuz. ’’dediğini söyledi Mehmet Aydın,’’ bu sözleri Başkonsolosumuz Mesut Koç ve Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır beyefendilerden duymak bizleri çok memnun etti. Bende Merve’nin babası olarak bizleri davet edip, kabul ettikleri için çok teşekkür ediyorum.

Mainburg Okul Aile Birliği başkanı Durmuş Ali Uysal beye de duyarlılığı için çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca Gazeteci Tevfik Şendöl beye de biz gurbetçilerin Avrupa da ki  kalbi oldukları için çok teşekkür ediyoruz.’’ diye duygularını dile getirdi.

Dikkatinizi Çekebilir: