ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Sıla Yolunda Araçları Yandı, Facia Kıl Payı Atlatıldı

Resim: Nikon Hakan

Yaz tatilini geçirmek için Türkiye’ye gitmek isteyen gurbetçi vatandaşlarımız yollara koyuluyor. Bunlardan birisi olan ve Almanya’nın Münih şehrinden memleketi Kayseri’ye gitmek için yola çıkan Nevzat Erdemir ve ailesi sıla yolunda bir faciadan kıl payı kurtuldu. Erdemir ailesi Münih’ten yola çıkarak Augsburg kentindeki akrabalarına uğramak istedi. Ardından da Türkiye’ye doğru devam etmek amacındaydı. Augsburg yolunda bilinmeyen bir nedenle Nevzat Erdemir’in kullandığı BMW marka jip alev aldı. Kısa sürede alevlerin yayılması ile araç adeta kül oldu.

Nevzat Erdemir ‘‘ Memleketim Kayseri’ye gitmek için yola çıktık. Aracın uzun yol öncesi bakımlarını da yaptırmıştık. Türkiye’ye gitmeden önce Augsburg’taki akrabalarımıza uğramak istedik. Yolda giderken araçta hafif bir yanık kokusu duyduk. Aracımı emniyet şeridine çektim. Ne olduğunu anlayamadık. Çok kısa bir sürede araçta çıkan yangın tüm aracı kapladı. O arada ailem ile kendimizi dışarı attık. Canımızı zor kurtardık. İtfaiye zamanında geldi ve alevleri söndürdü. Ancak aracımız kül oldu. Covid19’dan dolayı zaten maddi anlamda sorun yaşıyorduk. Nasıl yapacağız gidebilecek miyiz bilmiyoruz.’’ Şeklinde konuştu.

Facianın kıl payı atlatıldığı kazada ölen ve yaralanın olması teselli kaynağı olurken Covid19’dan dolayı maddi sıkıntı yaşayan Erdemir ailesinin araçsız kalması gönülleri burktu.

Dikkatinizi Çekebilir: