ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Şiddet Gördüğü Erkek Arkadaşından Kaçarak Polise Sığındı

Resim: Sembolik

Almanya’da kadına yönelik şiddet olayları ne kadar gündem olsa da maalesef önüne geçilemiyor. Cezaların hafif kalması nedeniyle şiddet ve saldırı olayları her geçen gün artıyor.

Kadına yönelik şiddet olaylarına Münih şehrinde bir yenisi daha eklendi. 05 Aralık Perşembe Günü akşamüzeri saat 17.15 sularında bir kadının şiddet görmesi üzerine ihbarda bulunması güvenlik güçlerini harekete geçirdi. 27 yaşındaki anne, erkek arkadaşından şiddet görmesi ve bıçak ile tehdit edilmesinden sonra korkup evden kaçarak hemen Polisi aradı. Titreyen sesinden ümitsiz olduğu anlaşılan kadın, ihbarında kızı için endişelendiğini söyledikten sonra korku içinde beklemeye başladı.

Polis Merkezinin, saldırgan hakkında fazla bilgiye sahip olmaması nedeniyle olaya Özel Kuvvet Polisleri müdahale etmek zorunda kaldı. Saat 20.30 sularında yapılan operasyon ile saldırgan tutuklanarak gözaltına alındı. Önce dayak atıp ardından bıçak ile tehdit eden zanlı, Polise ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Çaresiz kadının polise güvenip kendini tehlikeye atmasının ardından ise kimse ne yapması gerektiğini bilmiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: