ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Saadet Partisi Münih Teşkilatı İftar’da Buluştu

08 Haziran 2018 Cumartesi gecesi Saadet Partisi Münih teşkilatı Kral Event’s de bir iftar yemeği düzenledi. Çok sayıda Saadet partili ve konukların katıldığı yemekte Saadet Partisi Münih Şube Başkanı Mehmet Ünlü, Saadet Partisi Münih Bölge Başkanı Mahmut Karaali, Ankara 1nci Bölge 9ncu sıra Milletvekili Adayı Mehmet İnce ve İstanbul 2nci Bölge 2nci sıra Milletvekili Adayı Abdussamet Temel konuşmacı olarak kürsüde ki yerlerini aldılar.

Saadet Partisi Münih Bölge Başkanı Mahmut Karaali yaptığı konuşmada Kur’an’ı Kerim’in bize yol gösteren ve müracaat edeceğimiz tek kitap olduğunu dile getirdi. Biz müslümanları Kur’an dan uzaklaştırmaya çalıştıklarını ama bunu asla başaramayacaklarını söyleyen Karaali bu millet Kur’an’ı Kerim sayesinde birçok zafer kazandığını Çanakkale Zaferinin bunlardan biri olduğunu atalarımızın imanı ve vatan sevdası olduğunu aktardı. Kimsenin alternatifi olmadıklarını bir yarış içinde olduklarını asıl hedefin ırkçı emperyalizmin karşında durduklarını söyledi.

Mehmet İnce herkesin partisinin kendisine güzel olduğunu, İslam’ın öğretmiş olduğu en güzel şeyin adil olmak ve adaletli olmak gerektiğini söyledi. Misafirlere katıldıkları için teşekkür ederek Ramazan Bayramlarını kutladı.

Abdussamet Temel 24 Haziran seçimlerine giderken en güzel sonuçları almayı nasip eder diyerek başladığı konuşmada Saadet partisi olarak Türkiye’nin sıkıntılarının farkında olduklarını bu anlamda ilk çalışmalarının Tarım olacağını çünkü en hızlı dönüş Tarım ile olacağını dile getirdi. Yurtdışında yaşayan vatandaşların sorunlarını’da yakından takip ettiklerini bu anlamda Gençlere, Emeklilere, Hastalara, Kadınlara ve Çocuklarımızı’da burada ki Sivil Toplum Kuruluşları aracılığı ile yardım eli uzatacaklarını aktardı.

Dikkatinizi Çekebilir: