ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

RADARA YAKALANAN TAKSİ SÜRÜCÜSÜNE İLGİNÇ CEZA..

Dortmund Ceza Mahkemesi, Sürdüğü taksi ile Radara yakalanan Taksi sürücüsüne, taksiyi kullanabileceğine ancak özel arabaları kullanamayacağına hükmetti..

Dortmund Ceza Mahkemesi Çalıştığı taksi ile yolcu taşırken, 60 km’lik hız sınırı olan bir yerde, 125 km’lik hız ile radara yakalanan sürücüye verilen 615 Euro para cezası, 2 puan silme ve 2 ay tüm arabaları kullanma yasağı verilen sürücünün cezasının “taksi süremez” bölümünü kaldırarak, sadece “özel arabaları kullanamaz” şekline çevirdi.

Kararın alınmasının mimari olan, Dortmund’un tanınmış avukatlarından Özkan Arıkan, böyle bir kararın çok fazla örneğinin olmadığını söyledi. Kararı veren hakim ile sıkı bir savunma ve pazarlık yaptıklarını anlatan Özkan Arıkan, bu kararın çıkmasına vesile oldukları için mutlu olduklarını ifade etti. Savunmalarını, müvekkilinin mesleki zaruretinin olması, işini kaybetme ve maddi iflas tehlikesi gerekçeleri üzerine kurdularını anlatan Özkan Arıkan, Dortmund Ceza Mahkemesi hakimi ile uzun ve amansız süren pazarlık sonucu, cezayı saadece özel hayatında araç kullanım yasağına dönüştürdük.

Müvekkilim 2 ay boyunca saadece özel hayatında kullandığı aracı süremeyecek, mesleki olarak Taksi sürmesine izin verildi. Yani 2 aylık sürme yasağı kaldırıldı” dedi.

Kararda, 2 puan silme ve 615 Euro cezasında ise değişiklik olmadı.

Haber: Yüksel Aktay

Dikkatinizi Çekebilir: