ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK

DİTİB Pasing Hacı Bayram Camii, “Mevlid-i Nebi Haftası” dolayısıyla “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu mükemmel bir proğram gerçekleştirdi.

TC Münih Başkonsolosu Sayın Mehmet Günay, Eğitim Ateşesi Sayın Prof. Dr. Mustafa Çakır ve Din Hizmetleri Ateşesi Sayın Sıddık Yılmaz Beyefendilerin de onurlandırdığı proğram İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Enes İzzet Şimşek’in güzel sesiyle okuduğu Kur’an-ı Kerim’den sonra sırasıyla Dernek Başkanı, Din Hizmetleri Ateşesi ve Başkonsolos birer selamlama konuşması yaptılar.

4-6 yaş grubu miniklerin okuduğu “Salavat-ı Şerife” ve “Bir Gül Aldım Elime” ilâhisi salonu dolduran insanlara duygulu anlar yaşattı. Ardından, Nazlı Şensoy, Arif Nihat Asya’nın “Seccaden Kumlardı” adlı naatını okudu.

Din Görevlisi İhsan Şimşek Hocaefendi’nin takdimiyle kürsüye gelen, Diyanet İşleri Başkanlığı, Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Daire Başkanı Sayın Abdurrahman Akkuş Hocaefendi, Kur’an’da gençlik, Hadislerde gençlik ve Peygamber Efendimizin yetiştirdiği gençlik konularında çok önemli ve değerli bilgiler verdi. Özellikle Peygamber Efendimizin, çocukları ve gençleri eğitmede uyguladığı metodları anlattığı bölümün her cümlesi, anne-baba ve eğitimciler için birer yol gösterici, eğitim kriteri niteliğindeydi.

Gençlik Kolları’nın aktif elemanlarından Zafer Özçakır’ın başarılı sunumuyla gerçekleşen program Kadın Kollarının ikramıyla son buldu.

 

 

Dikkatinizi Çekebilir: