ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Nürnberg’teki FachPack 2019 Fuarında Türkiye Rüzgarı Esti

Almanya’nın Nürnberg kentinde 24-26 Eylül tarihleri arasında yapılan Uluslararası Paketleme ve Ambalaj Uzmanlık Fuarı’nda (FachPack) yer alan Türk firmalarının stantları, en çok ilgi gören stantların başında geldi.

Nürnberg Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen ve ambalaj, paketleme, etiketleme ile teknolojileri alanında Avrupa’nın önde gelen ihtisas fuarlarından kabul “FachPack 2019” fuarında adeta Türkiye Rüzgarı Esti. 24-26 Eylül 2019 tarihleri arasında Nürnberg Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen ve ambalaj, paketleme, etiketleme ile teknolojileri alanında Avrupa’nın önde gelen ihtisas fuarlarından kabul edilen Uluslararası Malzeme Taşıma, Lojistik, Taşıma ve Depolama Teknolojisi Fuarı “FachPack 2019” çok renkli geçti.

Türkiye’den çok sayıda firmanın katıldığı fuarda Türk firmaları adeta görücüye çıktı.  Nürnberg Başkonsolos Yardımcısı Selçuk Eke ülkemizden katılan ve aralarında Benoplast, Teknika Plast, Hipaş Plastik, Abox Plat, Etisan, İspark Ambalaj, Korozo, Biriz ve Elif Ambalajın da bulunduğu firmaların stantlarını ziyaret etti ve firmaların yetkilileriyle biraraya geldi.

Paketleme sektöründe lider olduklarını belirten Korozo firması yetkilileri Avrupa’da da ilk sekiz firma arasında yer aldıklarını söyledi. Beşinci kez fuara katıldıklarını belirten Korozo firması yetkilileri, yeni ürünlerini sergilediklerini açıkladı.

FachPack 2019 fuarında boy gösteren diğer bir firma da 2005 yılında kurulan, 350 kişinin çalıştığı ve ana fabrikalarının Yalova’da bulunan Benoplast firması oldu. Beoplast firması yetkilileri otomobil sektörü için kasa ambalajı üzerinde söz sahibi olduklarını ve yoğun ilgi gördüklerini belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir: