ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Nürnberg´de Türk Organik Ürünleri tüm dünyaya tanıtıldı

Organik Gıdalar fuarında yapılan konferansta Türk Üretim Sektörü tüm Dünya ya Tanıtıldı

Yapılan Konferans’ta konuşmacılar, çeşitli uluslardan dinleyicilere Türk Üretim ve Kontrol sistemini anlattılar

Almanya’nın Nürnberg kentinde devam eden 30 .Uluslararası  Organik ürünler (Bio Fach 2019 ) Fuarı kapsamında Ege İhracatçılar Birlikleri tarafından Tanıtım Grubu Projesi olarak, Bio Fach Fuarında bir konferans düzenlendi. Mailand salonunda gerçekleşen etkinliği., çok sayıda yabancı iş insanı takip etti.

İngilizce sunum yapıldı

Sunuculuğunu Prof. Dr .Uygun  Aksoy’un yaptığı konferans İngilizce yapıldı. Açış konuşması Ege Kuru Meyve ve Mamulleri ihracatçılar Birliği Yönetim Kurulu başkan Yardımcısı Mehmet Ali Işık yaptı ve genel bilgi vererek, Türk organik sanayini tanıttı

Başkonsolos Kül 2023 yılında 2.5 Milyar ihracat bekliyoruz dedi

İkinci konuşmacı olarak. Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, İngilizce olarak yaptığı konuşmada, Türk organik sanayinin , son yıllarda büyük gelişme yaşadığını dillendirerek, Almanya’nın en büyük müşteri olduğunun altını çizdi. Kül,2023 yılında, Organik ürün ihracatımızın 2.5 milyar dolara çıkacağını belirtti

Üretim ve Kontrol sistemi anlatıldı

Daha sonra sırası ile kürsüye gelen ,Tarım Bakanlığı ve Ege ihracatçılar birliği adına konuşan Fatma Mamak, Tuğçe Çerçi ve Can Erim, Türkiye’deki organik ürünlerin Yasal ve Kurumsal yapılarını, üretimi ve kontrol sistemleri ile İhracat ve pazarlama stratejisi dillendirdiler.

Türk ürünleri tanıtıldı

Konferans sırasında, Türk organik ürünleri tanıtılırken, konferans sonunda ikramda bulunuldu

Fuarda 39 Türk firması yer aldı

13-16 Şubat tarihleri arısında gerçekleşen Fuarda, Ulusal bazda 21’i Ege İhracatçılar Birliğinden olmak üzere 39 Türk firması yer aldı.

Dikkatinizi Çekebilir: