ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Nürnberg’de, Almanya Tekvando Merkez Salonu Hizmete Girdi

Leopard ve Özer Tekvando okulları birlikte bir gösteri yaptılar

Federal Almanya ve Bavyera Hükümetleri ve Sparkasse bankasının maddi destekleri ile hayata geçirilen Nürnberg’deki ,Almanya Tekvando Merkezi, yapılan görkemli bir törenle hizmete girdi . Spor kompleksinin başına Alman eski milli tekvando sporcusu Haşim Çelik  getirildi. Haşim Çelik , Almanya tekvando merkezinin Nürnberg’de açılmasının nedeni, Alman Milli takımının büyük bir  bölümünün Nürnbergli tekvandocularının teşkil etmesidir dedi.

Türkler ağırlıkta

Açılış’ a , Bavyera İçişlerinden ve Entegrasyon dan sorumlu Bakan Joachim Hermann, Bavyera Eyaleti Milletvekili Arif Taşdelen, Nürnberg Belediye encümeni Aynur Kır, SPD ve CSU Nürnberg parti yöneticileri Thorsten Brehm ve Markus König, Özer Tekvando yöneticisi Özer Güleç ,Dünya şampiyonu Tahir Güleç  ,Leopard Tekvando Okulu yöneticisi Nurettin Yılmaz, Dünya üçüncüsü Sümeyye Bahcman’ın Milli Tekvandocu eşi Alexander Bachmann, Milli tekvandocu Haşim Çelik ve spor alanında aktif birçok davetli katıldı.

Açılış ’ta ,Bavyera polisi ile de bir çalışma birliğine imza atıldı. Böylelikle, yıldız sporcular çalışmalarının yanı sıra, poliste de mesleki eğitim yapabilecekler.

Özer ve Leopard tekvando sporcular gösteri yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından,Alman Tekvando Milli takımının yüzde 30’unu teşkil eden Özer ve Leopard tekvando okul öğrencileri birlikte gösteri yaptılar ve alkışlandılar.

Çok yönlü salon

40 metreye 20 metre olarak planlanmış merkez, tekvandoculara 8 tane antrenman alanı sunmakta. Merkezde, spor alanlarının dışında Physio, Fitnes ve eğitim odaları da bulunmakta. Ayrıca antrenman alanlarında birçok kameralar bulunmakta, yapılan antrenmanın veya müsabakalar, daha sonra eğitim odalarında gözden geçirilebilecek. Merkezin, spor okulu Bertolt-Brecht-Schule’nin alanında yapılmasının en önemli faktörü  ise, başarılı sporcuların okul ve antrenmanlarını daha iyi kombine edebilmelerini sağlamak

Gösteriler göz kamaştırdı
Leopard ve Özer Tekvando okulları birlikte bir gösteri yaptılar
Açılıştan genel görüntü
Açılışta, Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen, SPD Nürnberg teşkilat Başkanı Throsten Brehm, ile Meclis üyesi Aynur Kır’da ( soldan 1,2 ve 3.) de hazır bulundular
Alman Tekvando merkez salonunun açılışında Alexander Bachmann
( soldan 1.) Haşim Çelik ( soldan2.) ve Tahir Güleç ( sağdan 1.) de hazır bulundular
Dikkatinizi Çekebilir: