ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Neuro-Psikiyatri Merkezi Riem Münih’te film gecesi …

Dr.med.Elif Duygu Cindik-Herbrüggen’e ait olan tedavi merkezinde 22 Subat´a güzel Etkinlik gerçekleştirildi.

Dr.med.Elif Duygu Cindik-Herbrüggen Etkinliğe gelen misafirler ile tek tek ilgilenerek muayhane salonunu gezdirip hastalara sunulan hizmetleri tanıttı. 500 metre kare büyüklügündeklki terapi merkezinin artık kendilerine küçük geldiğini, en az 10 senedir gelen hastalar ile artık bir aile gibi olduklarını dile getirdi.

Sağlık merkezinde hastalarına nöroloji,psikosomatik,psikoterapi ve psikiyatri hizmetleri sunulduğunu anlattı ve merkezde bulunan modern cihazlarını tanıtarak, isteyen misafirlerine cihazları denetti ve ilgili açıklamaları yaptı.

Misafirlere belgesel filim gösterilirken, belgeselin iki yönetmeni Murat Aydın ve Svenja Klühn´de etkinliğe katılarak geceye ayrı bir renk kattılar.

Filimin yaşanmış bir hikâye olması, Almanya’daki türk asıllı gençlerin suç işlemesi ve rehabilitasyon konuları ile ilgiliydi.

Belgesel, İngolstadt´da doğup büyüyen Erkan ve Tuncay adlı iki gencin hikayesini konu almaktadır. Erkan ve Tuncay Türk vatandaşı oldukları için işledikleri birkaç suçtan dolayı Almanya’dan sınırdışı edilirler. Sadece ailelerinden duydukları ve tatillerden tanıdıkları Türkiye’de yaşamak zorunda kalırlar. Çocukluk arkadaşları Murat, 20 yıl aradan sonra sınırdışı edilen grup arkadaşlarının izini bulmaya karar verir. Filim, Almanya’daki ikinci neslin hayallerini, sorunlarını, kimlik çatışmalarını ve dostluklarını anlatır.

Belgeselin sonunda, hikaye hakkında soru cevap bölümüne geçildi.

Dr.med.Elif Duygu Cindik-Herbrüggen ekibi ile kültürel faliyetlere katılıp yardımcı olmak isteyen kişilerle buluşup, fikir alışverişinde bulunmak isteriz. Bu tarz konuları ele alırsak beraber buyur, eğlenebilir ve yeni ortak projeler planlayabiliriz dedi.

Gecenin sonunda,hazırlanan ikramlar eşliğinde misafirler bol bol sohbet ederek başka bir etkinlikte buluşma temennisi ile geceyi noktaladılar.

Dikkatinizi Çekebilir: