ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih’teki Partilere Polis Müdahalesi

Bavyera’da havanın ısınması ve yaz mevsiminin kendisini gösterdiği hafta sonunda, güzel havayı fırsat bilen Münihliler soluğu Isar nehri kenarlarında, İngiliz bahçesinde ve büyük park alanlarında aldı. Sadece buralarda vakit geçirmek ile yetinmeyen Münihliler sosyal medya üzerinden büyük parti tertipleyerek davette bulundu.

Kısa sürede dolan Isar nehri kenarları ve Englischer Garten, Gärtnerplatz, Wedekindplatz gibi parkları takip eden Münih polisi gündemdeki Covid19 salgınına muhalefet ve rahatsız edici gürültülü olması sebebi ile kalabalık mekânlara adeta baskın yaptı.

Partileri organize eden kişi ve gruplar ile görüşen Münih polisi güncel durumun beraberinde getirdiği risk ve şikâyetleri dikkate alarak partilerin en kısa sürede sona erdirilmesini istedi. Organizatörlerin sağduyusu ve anlayışlı tutumu sayesinde sona erdirilen partiler Münih’lilere şehirdeki pozitif vaka sayının artması noktasında rahat bir soluk yaşattı.

Münih polisi sosyal medya hesabından yaptığı duyurular ile partilerin sonlandırılmasında gösterilen uzlaşmacı tutumdan dolayı teşekkür ederken, önümüzdeki günlerde de kontrollerin ve gerekli görüldüğü durumlarda müdahalelerin devamının geleceği bilgisini paylaştı.

Dikkatinizi Çekebilir: