ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih’teki kazada lüks araç pert oldu

Resim © Thomas Gaulke

Münih’te yaşanan bir trafik kazasında Bentley marka lüks araçta büyük hasar meydana geldi. Piyasa değeri 300 bin Euro olan araç kullanılmaz hale geldi. Münih polisinden alınan bilgiye göre 20 yaşında bir genç arkadaşından Bentley marka lüks aracı kısa bir süreliğine sürmek ve test etmek için ödünç aldı ve Münih’teki A94 otoyoluna Daglfing istikametine doğru yola çıktı.

Bentley’in Nobel-Flitzer modeli olduğu tespit elden aracı kullanan gencin yanına aldığı dört kişi ile otoyolda seyrettiği esnada VW marka bir araç ile yarış ettiği ihtimali üzerinde duran Münih polisi, kazanın Benteley’in VW araca arkadan vurması sonrası iki aracın kontrolü kaybettiği ve korkuluklara savrulduğunu bildirdi.

Çarpma esnasında iki araçtan çok sayıda parçanın otoyola savrulduğu gözlenen kazada Benteley içerisinde bulunan genç sürücü ve diğer üç kişi ile VW marka aracın 51 yaşındaki sürücüsü ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Piyasa değeri 300 bin Euro olan Bentley araç kullanılmaz hale gelirken kazaya karışan VW araçta da 30 bin Euro değerinde hasar meydana geldi.

Dikkatinizi Çekebilir: