ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih’te Yargılanan Bıçaklı Saldırgan Psikiyatri Kliniğine Gönderildi

Münih’in Hauptbahnhof semtinde bir internet kafede yaşanan tartışmada bir gencin bıçaklanarak yaralanması olayının zanlısı olarak yargılanan Deniz Z.’nin davası Münih adliyesi’nde görüldü.

İddianameye göre, 24 yaşındaki Deniz Z. 1 Haziran 2019’da internet kafeye gitti ve cep telefonuyla ilgili bir sorun hakkında internet kafe çalışanlarından tavsiye istedi. Daha sonra internet kafe çalışanı olduğu öğrenilen mağdur, zanlının cep telefonunu aldı ve soruna bir çözüm aradı. 24 yaşındaki zanlı tezgâhın arkasına geçmek istediğinde, çalışan ondan tezgâhtan ayrılmasını istedi. Deniz Z. bunu görmezden geldi, ikili arasında bir tartışma başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi ile zanlı Deniz Z. cebinden bir mutfak bıçağı çıkardı ve çalışanı karnından yaraladı. Bir görgü tanığı araya girdi ve kavgayı ayırdı.

Sakinleşmeyen zanlı Deniz Z. yaraladığı mağdura doğru toplam 21 şarap şişesi attı. Yaralanan mağdur hastaneye kaldırıldı ve internet kafedeki hasarın yaklaşık 8.000 Euro olduğu tahmin ediliyor. Deniz Z. den şikâyetçi olan mağdur olayı adliyeye taşıdı.Öldürmeye teşebbüsten yargılanan 24 yaşındaki Deniz Z.’e mahkemede saldırıyı neden gerçekleştirdiği soruldu. Zanlı Deniz Z. internet kafede yaşanan tartışmada mağdurun kendisini rencide edici ve kışkırtıcı söylemlerde bulunduğu, bunun da kendisini korkuttuğunu ve kendisini savunmak için bıçaklı yaralama eylemini gerçekleştirdiğini söyledi. Mahkeme, Deniz Z’nin paranoyak şizofreni teşhisi konulduğundan dolayı kendisinin psikiyatri kliniğine yerleştirilmesini talep etti. Mahkeme Eylül ayında görülmeye devam edecek.

Dikkatinizi Çekebilir: