ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih’te sondaj makinesi devrildi, faciadan kıl payı dönüldü

Resim:Feuerwehr München

Münih’in merkezindeki bir inşaatta kullanılan ağır sondaj makinesi, henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı dengesini kaybederek inşaatın yanında bulunan bir ofisin üstüne düştü. Can kaybının yaşanmadığı kazada iki yüz bin Euroluk maddi hasar meydana geldiği bildirildi.

Münih’in Westend semtinde adeta faciadan kıl payı dönüldüğü bir kaza yaşandı. Bir inşaat alanında meydana gelen kazada 55 yaşındaki bir kişi tarafından yönetilen yaklaşık 140 tonluk sondaj makinasının yerden 25 metre yükseklikte iken dengesi bozuldu, sağa yatan makinanın uzun asansörü inşaatın yanında bulunan bir ofisin üstüne devrildi. Olay yerine Polis ekiplerinin yanı sıra Münih itfaiyesi ve teknik yardım ekipleri sevk edildi.

Yapılan incelemede binanın çökme riski altında olmadığı belirlendi. Şans eseri herhangi bir can kaybının yaşanmadığı olayda makine ve inşaat alanında iki yüz bin Euroluk maddi hasar meydana geldiği bildirildi.

Sondaj makinanın neden devrildiği araştırılıyor. ADAC uzmanları, makinayı kullanan makinistin bitmiş bir sondajdan sonra bir sonraki sondaj alanına manevra yapmak istediğinde ani bir hareket yaptığını ve bu ani hareket ile muhtemelen sondaj makinasının dengesinin bozulduğunu tahmin ediyorlar.

Münih polisi tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: