ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih´te Saldırıya uğrayan Fulya Parlak ile özel Röportaj

Bugün hiç bir suçları yokken sabah 09:00 da sadece evlerine gitmek isteyen Fulya (28) İlayda (20) Parlak kardeşlerin iki Polonyalı tarafından önce taciz sonra saldırıya uğramalarını Fulya ile yaptığım Röportajı okuyacaksınız.

Gün geçmiyor ki kadına yönelik şiddet ve taciz haberi almayalım. Hiç fark etmiyor Dünyanın her yerinde her gün bu tür olayların yaşanması çok acı bir gerçek, dahası buna cüret eden insanlıktan nasibini almamış kişilerin ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılması …

Öncelikle bizi kırmayıp Röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

Sizi tanıyabilir miyiz ? …

Fulya Parlak 28 yaşındayım Ekonomi Psikolojisi okudum aynı zamanda Münih Film Akademisinde oyunculuk eğitimi gördüm ama asıl mesleğim Marketing yani Pazarlama.

Peki olay günü neler oldu ? Olaylar nasıl gelişti ? …

Bazı medya kanallarında bahsedildiği gibi Gece Kulübü çıkış kavgası değil, Sabah 09:00 gibi Kulüpten çıktıktan sonra kardeşim ve arkadaşlarım ile ( Karl Platz ) Stachus tarafına yürürken eve toplu taşıma mı yoksa Taksi ile mi gitmek için karar vermek üzereyken karşı taraftan gelen iki kişi tarafından, daha sonra Polonya asıllı oldukları ortaya çıkan erkeklerden biri kardeşime Tacizde bulundu. Kardeşim ( İlyada`nın ) Göğsünü sıkarak hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etmek istedi. Kardeşim’de bunun üzerine olayı bana anlattı. Derhal hesap sormak için yanlarına gittim. ‘’Ne yapıyorsun,, diye tepki gösterdiğim anda Saldırganlardan biri burnuma yumruk attı. Bende karşı koymaya çalışınca kavgaya diğer şahıs müdahalede bulundu ve ikisi aynı anda beni yumruk ve tokatlamaya başladılar. İçlerinden bitanesi ki hala kafamda ağrısı devam eden bira şişesi ile kafama vurdu ve yere yıkıldım, sonrasını hatırlamıyorum.

Size ve Kardeşinize o an yardım eden kimse oldu mu ? …

Maalesef hiç kimse yardım etmedi. Kimse ayırmak için araya girmedi. Sadece kardeşim ( İlyada) araya girmiş daha sonra öğrendiğim kadarıyla arkadaşlarım beni yerden kaldırıp kaldırım taşına oturttuğunda şans eseri olay yerinden geçen Polis ekipleri zanlılardan birinin yumruğunu havada yakalamış. Kardeşim de o şekilde hiç bir zarar almadan kurtuldu ve suçlular o an orada kaçamadan  yakalandılar.

Şu anki Durum Nedir ? Sağlık Durumunuz Nasıl ? …

Geçen hafta Perşembe öğlenden sonra taburcu oldum. O günden itibaren sürekli Doktor kontrollerim devam ediyor. Burnum bir kaç yerden kırık ve çatlaklar var . Ayağımda bandaj var altı hafta takmak zorundayım. Kafamda ki ağrı hala devam ediyor ciddi bir zedelenme söz konusu. Bir çok aktiviteyi Doktorlarım yasakladı. En önemlisi bu travmayı atlatmak için uzman bir Psikoloğun yardımını almam gerekecek. Yapmış olduğum tüm planlarım mahvoldu, Temmuz`da tatil planlarım vardı hepsini ertelemek zorunda kaldım tatilim zehir oldu anlayacağınız. Şu an tedavilerimin bitmesini bekliyorum daha sonra Avukat ve Mahkeme işlerine başvuracağım.

Saldırganlar ile daha önce Gece Kulübünde ya da başka yerde karşılaştınız mı ? …

Kesinlikle hiç bir karşılaşma olmadı. Tekrar sokakta görsem tanımayacağım tiplerdi zaten. Irkçı bir saldırı olduğunu da düşünmüyorum çünkü açık ve net bir şekilde kardeşime karşı yapılmış bir taciz olayı var.

Kardeşiniz İlayda nasıl ? Biraz ondan bahseder misiniz ? …

Fiziki olarak çok şükür kardeşim de büyük bir yaralanma yok. Sadece dirsek veya yumruk oda tam olarak hatırlamıyor kafasına gelmiş. Doktorlar korkulacak bir şey olmadığını söyleyip yinede gerekli tetkikleri yapıldı. Olayın bu raddeye gelmesinden dolayı aşırı suçluluk duygusu hissediyor. Bana sürekli Abla benim başıma geldi ceremesini sen çekiyorsun diyor. Tabii onunda Psikolojisi alt üst oldu “Ben et parçası mıyım ? bana dokunuluyor,, diye çok üzülüyor.

Son olarak neler söylemek istersiniz ? …

Açıkcası bazı gazete ve internet sayfalarında hakkımda yazılan haberler beni üzdü çünkü olay sanki hemen Gece Kulübü çıkışı gibi lanse edildi. Ben daha kimseye Röportaj vermeden önce sosyal medya hesabımdan paylaşımlarda bulundum. Tanıdığım ve tanımadığım bir çok kişiden çok güzel destek ve geri dönüşler aldım. Bu destekler açıkcası bana birazda güç verdi. Yazanlar arasında kendi başlarına gelen olayları yazanlarda vardı. Mesela birinin başına onyıl önce buna benzer bir olay gelmiş ve benim kadar cesaretli olamamış. Böyle bir olayın örtbas edilmek istenmesini kesinlikle doğru bulmuyorum. Ben elimden geldiğince daha fazla kişiye ulaşıp onlara bir nevi cesaret ve güç vermek istiyorum. Benim isteğim bu konularda ki kanunların biraz daha değişmesi çünkü bu yaşanan olayda en çok üzüldüğüm şey iki saldırganın ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılması oldu. Gerekçe olarak 2015 yılından beri Almanya’da oturdukları ve kaçma ihtimalleri olmadığını söylediler. Olayın üzerinden bir hafta geçti biz hala koşuştururken rahat uyuyamazken iki saldırganın serbest bırakılması gerçekten çok üzücü.

Fulya Parlak`ın ismini vermek istemeyen arkadaşı ise şunları söyledi …

Sürekli yüzü gülen, eğlenceli ve çok güçlü olan bir kişinin bu kadar yıprandığını görmek bizi çok üzüyor. Geceleri rahat uyuyamadığını anlatıyor Fulya, ister istemez korku dolu bir gece geçirdiğini söylüyor. Olaydan sonra çok durgun, dalgın ve ürkek olmaya başladı. Ama biz inanıyoruz Fulya inşallah çabuk toparlanıp eski günlerdeki gibi neşeli ve güler yüzlü haline kavuşur.

Bizde Fulya Hanım ve Kardeşi İlayda Hanıma geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

 

Dikkatinizi Çekebilir: