ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih’te Sahte Polis Operasyonu: 8 kişi tutuklandı

Münih polisi, kendisine gelen ihbarları dikkate alarak yaptığı araştırma sonucunda sekiz kişilik sahte polis çetesini çökertti. Çete üyeleri, kendilerini polis olarak tanıtarak kurbanlarından toplam değeri 3 Milyon Euro olan para, ziynet eşyası ve altın aldıkları belirlendi.

Münih ve Yukarı Bayern şehirlerinde aynı anda düzenlenen operasyonlar ile ikisi kadın toplam sekiz kişinin evlerine baskın düzenleyen polis çete üyelerini yakaladı. Kasım 2019 ile Şubat 2020 ayları arasında aktif olan ve kendilerini polis olarak tanıtmak suretiyle kurbanlarından para, ziynet eşyası ve altın alan çetenin Münih ve civarında 1.7 Milyon Euro, tüm Bayern Eyaletinde de 3 Milyon Euro aldıkları belirlenen çete üyelerinin topladıkları parayı Türkiye’ye gönderdikleri de tespit edildi.

Yaşları 41 ile 55 arasında olan zanlıların soruşturması sürüyor. Münih polisi yaptığı geniş çaplı soruşturma neticesinde 54 yaşında olduğu belirlenen bir zanlının, kurbanlarından aldığı paraları Türkiye’ye göndermek için iki kız arkadaşının yardımından istifade ettiği belirlendi.

Dikkatinizi Çekebilir: