ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih’te Sahte Bilet Davası

Resim: Sigi Müller

Kısa adı MVV olan Münih Toplu Taşıma İdaresine ait biletlerde sahtecilik ile suçlanan Can G.’nin yargılandığı dava görülmeye devam edildi. Sanık Can G. dün görülen duruşma esnasında fenalaştığı için duruşmaya ara verildi. Şekeri düşen sanığa tıbbi müdahale yapıldı. Sağlık durumu düzelen sanık için bugün de dava görüldü.

Savunmasında çelişkili ifadeler kullanan elli iki yaşındaki Can G. Münih Cumhuriyet savcılığı tarafından, sadece MVV’ye ait biletlerde sahtecilik ile suçlanmıyor, aynı zamanda Münih’te faaliyet gösteren iki Satürn şubesinden elektronik cihazların çalınması olayını da organize etmekten suçlanıyor.

Mahkeme, zanlıya beş yıl dokuz ay hapis cezası ön gördü. Ancak 52 yaşındaki Can G. bu cezaya itiraz etti. Benzer suçlardan daha önce hüküm giymiş Can G. iddianamedeki ifadesi ile birçok noktada çelişiyor. Savcılık bilette sahtecilik suçunda çetenin başı kim? sorusunu sanığa sordu. Can G. çetenin başının kendisinin eski sevgilisi olduğunu iddia etti. Eski sevgilisinin, Can G’nin cep telefonundan telefon numaraları çaldığı ve onu tekrar geri kazanmak için kullandığı iddia edildi.

Eski boş bilet makaralarını bulan ve MVV biletlerinin sahteciliğini tekrar başlatanın da eski sevgilisi olduğunu iddia eden Can G. iddia edildiğinin tersine eski sevgilisinin kendisini bulduğunu, kendisine sadece geçici olarak sahte biletlerin satışına katıldığını ve park edilmiş otobüslerden eski sevgilisi boş bilet rulolarını çalarken, sadece şoförlük yaptığını ifade etti.

Duruşma Can G.’nin avukatının verdiği yeni bir önerinin incelenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

Dikkatinizi Çekebilir: