ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih´te Polise bıçak çeken saldırgan vuruldu

Resim: Polizei München

16 Ocak Çarşamba günü saat 19:45 sularında Münih Pullach semtinde meydana gelen olayda 44 yaşındaki bir kadın, birlikte yaşadığı 44 yaşındaki erkek arkadaşının şiddet uygulaması nedeniyle polis ekiplerini arayarak yardım istedi.

44 yaşındaki adam, kısa süre içinde olay yerine gelen polis ekiplerine de bıçak çekerek tehditler savurdu. Polis ekipleri adamı, saldırgan tutumu nedeniyle sakinleştirmeye çalışarak, kadının güvenliği için geri çekildi. O sırada evden koşarak kaçan kadın, erkek arkadaşının elindeki bıçağı alarak polislere teslim etti.

Olayın büyümesi nedeniyle destek polis ekipleri gelerek bahçeyi ve çevreyi emniyete almaya çalıştı. Saldırgan bu sefer elinde yine bir bıçakla terasa çıkarak polislere saldırmaya çalıştı. Polisler ile saldırganın arasında çok kısa mesafe olduğu için, bir polis memuru silahını çekerek saldırganı vurdu.

Olayı gören saldırganın kız arkadaşı sinir krizi geçirdi. Polis memurunun boğazını sıkarak boğmaya çalıştı. Diğer polislerin müdahalesiyle kadın tutuklandı.

Vurulan saldırganın hayati tehlikesi bulunmazken, savcılık olayla ilgili olarak saldırgan ve kız arkadaşı hakkında soruşturma başlattı.

Dikkatinizi Çekebilir: