ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih´te Pizza Dükkanında Maskeli Soygun

Resim: Google Street View

Son zamanlarda artan Soygun ve hırsızlık olaylarına Münih şehrinde bir yenisi daha eklendi. Allach Semti Franz-Nißl Caddesinde iş yapan bir pizza dükkanına 05 Aralık Perşembe Günü saat 21.00 sularında insanlar günlük yemeklerini yedikleri anda dükkana maske takan bir adam giriş yaptı. Hızlı hareketlerle belinden çıkardığı silahı havaya doğrultan saldırgan, çalışanlardan ve müşterilerden tüm para ve değerli eşyalarını masaya koymalarını istedi.

Neye uğradığını şaşıran insanlar korku içinde ceplerindeki para ve değerli eşyalarını masaya bırakıp soyguncunun gitmesini bekledi. Yüzlerce Euro ile birlikte çalışanların cüzdanlarındaki yüksek meblağ paraları alan zanlı, pizzacıdan çıkıp koşarak uzaklaştı. Hırsızın çıkmasıyla telefona sarılan pizzacı çalışanları hemen polisi arayarak yardım istedi.

İhbarın ardından hemen sonra harekete geçen polis ekipleri, maskeli saldırganı henüz yakalayamadı. Restoran çalışanları polise verdiği eşgalde soyguncunun 20-25 yaşlarında, 175 boylarında zayıf yapılır, sol göz altında yara bandı benzeri bir bant bulunan, Almanca konuşan siyah maskeli bir adam olduğunu belirtti.

Münih Polis merkezinden yapılan bir çağrıda olaya şahit olanların karakola ifade vermeye gitmeleri istendi.

Dikkatinizi Çekebilir: