ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih’te Kopyalı Ehliyet Sınavı Karakolda Bitti

Geçtiğimiz günlerde Münih’te akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Münih’te ikamet ettiği tespit edilen iki kadın sürücü adayı, yazılı ehliyet sınavına girdi. Sınav esnasında gözetmenler, 27 yaşında olduğu belirlenen her iki sürücü adayının, sınav salonu dışından birileri ile konuştuğunu, mırıldandığını ve dikkat çeken uyumsuz davranışlardan şüphelendi ve bu durumu polise haber verdi.

İhbarı duyan Münih polisi, sınavın yapıldığı bina ve çevresinde incelemelerde bulundu. Sınavın yapıldığı binanın yakınında park edilmiş VW marka araba polis ekiplerinin dikkatini çekti. Arabada arama yapan polis ekipleri Thüringen’de ikamet ettikleri belirlenen, biri 36, diğeri 41 yaşında olduğu tespit edilen iki kişi buldu. Yanlarında bir dizüstü bilgisayar ve bir radyo da bulunan kişilerin, ehliyet sınavındaki iki kadına radyo aracılığıyla kopya verdikleri tespit edildi. Ehliyet almak isteyen iki kadının, sınav sırasında, dışarıda araçtaki iki yardımcısı ile iletişim kurabilmek için kendilerini mini kamera ve radyo ile donatıldıkları tespit edildi. Cihazlara el konurken, 36 yaşındaki yardımcılardan birinin Suriyeli olduğu, geçerli bir pasaportu bulunmadığından, İkamet Yasası kapsamında da yargılanacağı bildirildi.

Olaya karışan dört kişi Telekomünikasyon Yasasına göre bir verici sisteminin kötüye kullanılmasının ihlali ile karakola götürüldü. İki kadının sınavları geçersiz sayıldı.

Münih polisi soruşturmayı yürütüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: