ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih’te Karadeniz Fırtınası

25 Aralık Salı Günü Öz Düğün Salonu’nda Karadeniz Kültür Festivali düzenlendi. Salonu erken saatlerden itibaren doldurmaya başlayan bir çok kişi, şarkılar, türküler, kemençe ve birbirinden eşsiz şovlarla harika bir gece geçirdi.

Trabzon Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Süleyman Aydın ve ekibi tarafından bu yıl on ikincisi düzenlenen festivale katılım oldukça fazlaydı. Salon hınca hınç dolarken, halkın yanı sıra, STK temsilcileri, sanat ve spor camiasından önemli kişiler bu muhteşem gecede bir araya geldi.

T.C Münih Başkonsolosu Mehmet Günay’da Kültür festivaline katılanlar arasındaydı. Sponsor iş adamı Hakkı Dede’ye plaket veren Günay, festival ile ilgili olarak yaptığı konuşmada; “Bu manzara karşısında duygulanmamak elde değil. Organizasyonda emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. Ben Karadeniz aşığıyım. Herkesin mutlaka oralara gidip görmesi lazım.” ifadelerini kullandı. Kemençenin hızlı ritmine dayanamayan Günay, Trabzon Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Süleyman Aydın ile sahneye çıkarak birlikte oynadı.

Festivalde Türkiye’nin farklı yörelerine ait eşsiz Türküler okundu. Trabzon folklor ekibinin harika gösterileri salonda duygusal anlar yaşatırken, izlemeye gelenlerin gözlerini doldurdu. Birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı bu muhteşem gecede izleyicler Zeynep Başkan ve İbrahim Can’ın şarkılarıyla adeta kendinden geçti. Festivale gelenler geç saatlere kadar süren bu harika organizasyondan oldukça keyif aldı.

Dikkatinizi Çekebilir: