ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih’te İstenmeyen Obike Görüntüleri

Bisiklet diyince hepimizin aklına spor, gezmek, yeşil alan, çocuklar geliyordur belki de. Münihte bir çok yerde görmeye alışık olduğumuz bisikletler içimize huzur veriyor bu huzura ortak olmak ve tabiki pay çıkarmak isteyen bazı şirketler de herkes bisikletle binsin trafik bir nebze rahatlasın diye çeşitli indirim ve promosyonlar ile bisiklet kiralama hizmeti sunmaya başladılar.

İlk başlarda çok güzel bir görünüm olsa da caddelerde sarı, mavi renkli bisikletler gördükçe merak edip kullandiklarımız da olmuştur. Ama son zamanlarda bu huzur yerini maalesef Münih gibi temiz ve elit bir şehrin ismini yakında başka şekilde anmamıza neden olacak gibi görünüyor. Neredeyse her Cadde’de tekerlek’leri patlamış, paslanmış,  boyaları sökülmüş bisikletler görmeye başladık hergün bir yenisi eklenen bu bisikletler adeta sahipsiz başı boş atılmış gibi çoğalmaya devam ediyor eğer önlem alınmazsa ileride Münih gibi bir şehri tıpkı Çin’de ki gibi bisiklet çöplüğü haline getirecek gibi görünüyor.

Yeşil alana hasret kaldığımız temiz havaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde yine kendi ellerimiz ile kendi sonumuzu getiriyoruz. Soruyorum ; !!!

Bu hizmeti sunan şirketler kayıt olurken bizlere binlerce soru sorup bilgilerimizi toplarken en ufak detayı atlamazken neden şimdi bu bisikletlerin ne durumda olduğunu merak etmiyor ?

Kullanırken bizleri GPS ile takip edip hırsızlık olmaması için bize çeşitli bahaneler bulan bu şirketler neden şimdi bu bisikletleri toplamak için uğraşmıyor ?
Yetkili kişileri göreve çağırıyoruz bu gidişata dur demenin zamanı geldi Münih gibi elit bir şehri çöp şehir olmasını istemiyoruz lütfen bu durma el atın sokakta binilemez halde olan bu bisikletleri toplayın toplatın …

Dikkatinizi Çekebilir: