ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih´te Hain Saldırgan, Polis Memurunu Bıçakladı

Şiddet olaylarının son zamanlarda çoğalması, polis memurlarının bile saldırıya uğrayacak kadar büyük bir boyuta ulaştı.

Münih şehrinde sabah saat 06.30 sularında Hauptbahnhof bölgesinde meydana gelen olayda, 30 ve 40 yaşındaki 2 polis memurunun kimlik kontrolü yaptığı sırada bir kişi polis memurunu arkadan bıçakladı. Boyun ve ensesinden yaralanan genç polis acilen hastaneye kaldırıldı.

Ameliyata alınan polis memurunun durumu ağır olarak ciddiyetini korurken, saldırganın kullandığı bıçağın uzun olduğu ve saldırı anında kırıldığı öne sürüldü. Saldırgan, olay yerinden kaçmak isterken duyarlı bir vatandaşın zanlıyı yakalayıp polise teslim etmesi üzerine polis merkezine götürüldü.

Daha önce çeşitli suçlardan sabıkası olduğu belirlenen 23 yaşındaki saldırganın, kısa süre öncesinde sokakta yaşadığı bilgisi verildi. Neden böyle bir saldırı gerçekleştirdiği, saldırdığı polis memurunu daha önce tanıyıp tanımadığı ise araştırılıyor. Münih’e kayıtlı ve Alman vatandaşı olduğu tespit edilen zanlı, Saat 9.00’a kadar kapalı şekilde Hauptbahnof’ta tutuldu. Olayı aydınlatmak isteyen polis ekipleri, olaya şahit olan vatandaşlardan Polis Merkezine gelerek bilgi vermelerini istedi.

Dikkatinizi Çekebilir: