ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih´te Geleneksel 6.DITIB iftar yemeği düzenlendi

19 Mayıs 2018 Cumartesi günü Münih´te Geleneksel 6.DITIB iftar yemeği düzenlendi. Çok sayıda konuğun teşrif ettiği iftar Kur-an i Kerim okunması ve ardından DITIB Güney Bavyera Başkanı Önder Yıldız ‘in konuşması ile devam etti.

İftara TC Münih Başkonsolosu Mesut Koç, Ataşeler, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri katıldı. FDP partisini temsilen iftara katılan Andreas Keck “Islam Almanyaya ait mi diye bana soruyorlar. Tabiki İslam, diğer dinler gibi Almanyaya ait. Bugün Türk kökenli vatandaşlar arasında olmaktan mutluluk duyuyorum ve kültürünüzle toplumumuzu zenginlestirdiniz. Burada artık misafir işçi yok, siz buranın bir parcasisiniz “dedi

İftara katılan diğer çarpıcı isimde Evangelik kilisesi islam sözcüsü Dr. Rainer Öschlen son zamanlarda gündem konusu olan tüm resmi kurumlarda haç aşılması kararının kiliselerle ilgili olmadığını bu konunun siyasi olarak kullanıldığını belirtti. Ayrıca Haç’in siyaset tarafından kullanılmasını istemediklerini, toplumun bu şekilde bölünmesine karşı olduklarını belirtti.

TC. Münih Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Kudussi Uysal da yaptığı konuşmasında Müslümanların bir arada olmasının herşeyden güzel olduğunu Ramazan ayının bir mektep olduğunu bizleri ruhen ve manen huzura kavuşturdugunu ifade etti. İftar dostluk, barış, kardeşlik mesajları ile Ramazan ruhuna yakışır bir şekilde son buldu.

Dikkatinizi Çekebilir: