ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih´te Çocuklar için Uluslararası Masal Festivali

Bir çok ülkenin katılımıyla gerçekleşen Kültürler Arası Masal Festivalinde ülkemizi “Tiyatro Uğur böceği” temsil etti.

Münih Gasteig’da 8 Aralık Pazar Günü farklı kültürlerden oluşan ülkeler arasında Masal Festivali gerçekleştirildi. Çocuklar ile velilerin katılımcı olduğu festivalde çeşitli dillerde hikaye ve masallar anlatıldı. Çocuklara özel etkinliklerde Almanca, Türkçe, Rusça, İspanyolca, Portekizce, İngilizce, Arnavutça, Çince, Romence, Arapça, Çehçe, Yunanca ve diğer bir çok dilde anlatımlar sunuldu.

Türkiye’mizi ve Türkçemizi de en iyi şekilde “Tiyatro Uğur Böceği” oyunu temsil etti. “Merhaba (Hello)” ismiyle paylaşmayı ve birlikte oyun oynayarak Türkçe konuşmanın önemini belirten oyun, “Can, Ali ve Ayşe” isimli kuklalar ile anlatıldı. Türkçe ve Almanca olarak gösterilen oyuna çocuklar yeri geldiğinde eşlik etmeyi ihmal etmedi. Münih’te iki gönüllü annenin kurduğu grup, kütüphane etkinliklerinde Türkçe kitap okuma saatleri ve Türkçe kukla tiyatro oyunları düzenliyorlar.

Bugünkü kültürler arası etkinliklerde masallar, hikayeler, oyunlar anlatılırken aynı zamanda katılım sağlayan çocuklar ile şarkılar söylendi. Etkinlik saat 15.00’te “Der Grüffello” hikayesinin çeşitli dillerde anlatılmasıyla sona erdi.

Dikkatinizi Çekebilir: