ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

MÜNİH’TE BİRLİK GECESİ İLE IŞIL IŞIL

30 Aralık Pazar Günü ,Almanya Türk Federasyonu, Münih Türk Kültür Merkezi ve Münih Eğitim Ocağı Organizasyonu ile gerçekleştirilen Birlik Gecesi görmeğe değerdi. Öz Düğün salonunda gerçekleştirilen Birlik Gecesi yoğun ilgi gördü yaklaşık 1000 kişi tarafınan doldurulan salon, bir okadar kişinin de Kapıdan geri dönmesine neden oldu

Birlik Gecesine İş ve Sanat dünyası,STK temsilcileri katılımları ile yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal marşı sonrası kürsüye açılış konuşmasını yapmak için ,Münih Türk Kültür Merkezi Başkanı Sayın Eyüp Tanrıverdi geldi.

Tanrıverdi konuşmasına Ülkücü teşkilatının birlik beraberlik içinde Almanya’da yasalara uygun bir şekilde ve uyum içerisinde ikinci vatanımız gibi uyum sağlayarak yaşantımızı devam ettireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın dedi. Sırası ile Federasyon Yöneticileri´de yer aldığı konuşmalarda birlik ve beraberlik vurgulandı. Almanya’da siyasetçilerinde türk toplumuna daha ılımlı ve anlayışlı davranmaları gerektiği vurgulandı.

Birlik Gecesi onur konuğu MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin konuşmasını yapmak için kürsüye davet edildi.

Sayın Çetin, Avrupa topraklarında her milletin dinin kültürüne saygı duymaktayız ve aynı şekilde bizlerinde dinimize kültürümüze dilimize Avrupanın yetkililerinden saygı duymasını bekliyoruz dedi. Çetin,bizlerde her millet gibi çocuklarımıza mirasımız olacak olan kültürümüzü dinimizi ve türkçemizi eniyi şekilde bırakmak istiyoruz. Çetin konuşmasını, yaşadığımız Hangi Avrupa ülkesi olursa olsun sahip çıkmalıyız.Hayatımızı kazandığımız bu ülkelerde uyum içerisinde yaşamalıyız, bizlerin taşkınlık çıkarmadan kardeşçe yaşayan ve yaşayacak olan bir toplum olduğumuzu en güzel şekilde göstermeliyiz dedi.

Münüh’in vazgeçilmez Ses Sanatçısı Zeki Bekar, ve Alpaslan Yılmaz konuklara unutulmaz türküleri ile güzel bir gece yaşattılar.

Ülkücü hareketin değişilmez sesi ve halkın sabırsızlıkla beklediği Mustafa Yıldızdoğan sahnenaldı.Coşkunun doruk yaptığı gecede, Yıldızdoğan unutulmaz eserlerini halkın istekleri doğrultusunda seslendirdi. Gece büyük bir coşku içerisinde ilerleyen saatlere kadar sürdü.

Böylesi bir kültür gecesinde emeği geçen Münih Türk Eğitim Ocağı Başkanı Sayın Engin Uyguntürk ve Münih Türk Kültür Merkezi Başkanı Sayın Eyüp Tanrıverdiye teşekkürlerimizi halkımız adına iletmek istiyoruz.

Dikkatinizi Çekebilir: