ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

Ülkemizin dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Münih’te de Nymphenburg Hubertussaal´de verilen resepsiyonla kutlandı. T.C. Münih Başkonsolosluğu tarafından, Cumhuriyetimizin 95. yıldönümü nedeniyle verilen resepsiyona Türk ve Alman davetliler, farklı Ülkelerin Başkonsolosları, STK Başkanları ve İş Adamları katıldı.

Iki ülkenin milli marşlarının okunması ile başlayan resepsiyonda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’in Cumhuriyet Bayramı mesajı Türkçe ve Almanca okundu.

Görevine yeni başlayan Münih Başkonsolosumuz Mehmet Günay da resepsiyona katılan davetlilere bir konuşma yaptı. Konuşmasında Başkonsolos Mehmet Günay ‘Ülke olarak zor dönemlerden geçtik.Büyük bir devlet ve millet oluşumuz nedeni ile tüm zorluklar ile mücadele etmeyi başardık.Ülke olarak başta terör örgütleri ile kararlı mücadeleler verdik ve halada veriyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı cumhuriyet için minnettarız ‘ dedi ve sözü Bavyera Bilim ve Sanat Devlet Bakanı Prof.Dr.Marion Kiechle´ye bıraktı.

Prof.Dr.Marion Kiechle 29 EKim Bayramimizi Kutluyarak çok Sayıda türk arkadaşlarının olduğunu ve türkleri sevdiğini dile getirerek davet için teşekkür etti.

Resepsiyon sonunda ise Kanun dinletisi ile davetlilere müzik ziyafeti verildi

 

Dikkatinizi Çekebilir: