ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münihe en az 3 bin Daire Yapılacak

1.4 milyon nüfusu ile Almanya’nın en kalabalık 3.Şehri olan Münih, son 10 yıldır gittikçe kalabalıklaşan şehir için yeni bir çözüm üretildi. Birçok insan taksitle ev sahibi olabilecek.

Münih şehrinde, kalabalık nedeniyle gittikçe artan ev sorunu için yeni bir çözüm bulundu. Kiraların yüksek olması ve boş evin çok zor bulunması sebebiyle en az 3.000 konut yapılması planlanıyor.

Konut Yapımı Dairesinden alınan bilgiye göre, Münih şehrinin çeşitli bölgelerinde yıllar sürecek bir proje ile yapılması planlanan 3.000 daire mevcut. Yetkililerden gelen bilgide yapılacak olan daireler ile birlikte bölgeye anaokulları, bürolar, okullar ve yeşil alanlar ve sosyal yaşam alanları yapılacağı belirtildi. Yapılacak dairelerin konum listesi de su şekilde;

1000 adet daire Laim Zschokke Caddesi üzerinde olacak. 670 adet dairenin yeri Neuhausen Schwere-Reiter caddesinde olacak. 341 adet daire yine Neuhausen üzerinde olacak fakat Dachauer caddesinde bulunacak. Sendling Plinganser caddesinde yapılacak olan 200 daire ve yeşil alanların ise yapımını GWG üstlendi. GWG aynı zamanda aktivite alanları, okul, anaokulları, yaşlılar evi ve oyun parkları gibi sosyal yapıların yapımını da üstlendiğinin bilgisini verdi. 665 adet daire de Ramersdorf -Perlach Haldensee caddesi üzerinde bulunan 1950 yapımı yapılar yıkılacak ve onların yerine yapılacak. 610 daire de Feldmoching Hochmuttinger Caddesi ve Herber Caddesi üzerinde yapılması planlandı.

Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter yaptığı açıklamada “Bu projeyi tamamlanıp gerçeğe dönüştürmek için çok heyecanlıyım. Benim için önemli olan ise bu dairelere, insanlar zorlanmadan taksit ödeyerek ev sahibi olabilecekler” şeklinde konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir: