ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih Türkgücü Erol Alkan’ı renklerine bağladı

Önümüzdeki yıl Alman 3. Liginde mücadele edecek Münih’in efsanevi takımlarından Münih Türkgücü transfer çalışmalarına tüm hızı ile devam ediyor. Marco Raimondo-Metzger’i renklerine bağlayan Türkgücü son olarak Erol Alkan ile anlaştı. Yirmi altı yaşındaki tecrübeli savunma oyuncusu kendisini Münih Türkgücü’ne bağlayan imzayı attı.

Amsterdam doğumlu Erol Alkan, Hollanda devlerinden Ajax genç takımında mücadele verdi. Yirmibir yaş altı Türk milli takımında da görev yaptı. 2013-2016 yılları arasında Türkiye 1. Lig takımlarından Elazığspor ve Hatayspor’da oynayan Erol Alkan son olarak Bulgaristan Süper Lig takımlarından PFC Beroe Stara Zagora’da top koşturuyordu.

Yeni tranfer hakkında konuşan Türkgücü Münih’in sahibi Max Kothny “Erol, güvendiğimiz başarılı ve deneyimli bir oyuncu. Oyun tarzı, fiziksel özellikleri 3. Lig için mükemmel bir şekilde uyuyor ” şeklinde konuştu. Çiçeği burnunda Tükgücü’lü Erol Alkan ise ‘’ “Türkgücü Münih’te olmaktan çok mutluyum. Almanya’daki 3. ligi gerçekten çekici. Benim için kariyerimde doğru zamanda doğru bir adım attım. 1860 Münih, Dynamo Dresden ve Hansa Rostock gibi geleneksel kulüplere karşı büyük mücadele vereceğiz. Tabii ki takım olarak hedeflerimize ulaşmak için üzerime düşeni yapmak istiyorum.” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: