ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih Türk Kültür Merkezi’nin geleneksel ’’Yaz Şöleni’’ kaynaştırdı

Münih Türk Kültür Merkezi’nin geleneksel ’’Yaz Şöleni’’ zengin kültürel programıyla, gerek Almanların gerekse de Türklerin ilgi odağı oldu. Müzik ekipleri, folklör grupları izleyicileri coştururken, çocuklara kurulan dev hava yatakları ve eğlence alanları iki gün boyunca hizmet verdi. Programın sonunda 500’ün üzerinde çocuğa değişik hediyeler dağıtıldı. Yaz Şöleninde konuşan Münih Türk Kültür Merkezi’nin Başkanı Eyüp Tanrıverdi, birlikte yaşama ve ön yargıların kırılması adına yaz şölenini tertiplediklerini söyledi.

Yaz Şöleni’ne ilgi yoğun oldu.

Programa onur konukları olarak Münih FOM Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Kemal Orak, Münih Göçmen Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı Av. Gönül Kurt ve üyeler Ender Beyhan, Erkan Yüksel, Gökhan Sağnak, Erol Akbulut, Nazife Önal, Rayila Osman, Türk Federasyon Bavyera 2. Bölge Başkanı Erhan Daşçı, UİD Bavyera ve Münih temsilcileri Erkan Balkaya ve Özcan Kurt, Münih Türk Eğitim Ocağı Başkanı Engin Uyguntürk, Allach DİTİB Başkanı Ömer Çavuşoğlu, BİG Partisi Münih Başkanı Münevver Cansever, Anadoluspor Başkanı Coşkun Belek, Moosburg Ülkü Ocağı Başkanı Suat Özbey, Rosenheim ve çevresi Ülkü Ocağı Başkanı Öztürk Süt, Taufkirchen DİTİB Başkanı Recep Dereli haricinde çok sayıda iş adamı katıldı.

Tanrıverdi: ’’Ön yargılar toplumu kamplaştırıyor’’

Yaz Şöleni vesilesiyle konuşan  Münih Türk Kültür Merkezi’nin Başkanı Eyüp Tanrıverdi, ön yargıların toplum içersinde görünmez duvarlar oluşturmadığı bir toplumun özlemini çektiklerini, iki toplumunda karşılıklı olarak birbirinden öğreneceği değerlerin olduğunu ve bugün Bavyera’da yabancıların dili ve dinlerini yaşamada gösterilen müsahamadan dolayıda Bavyera Hükümetine teşekkür etti.
Yaz Şöleninde sahne alan Yıldızlar müzik grubu, solist Güney, Münih Kazakeli Derneğinin dombra sunumu izleyicileri adeta coşturdu. Yaz Şöleninin ikinci gününde ise şölen alanında bulunan 500 civarında çocuğa değişik hediyeler dağıtıldı. Türk mutfağının leziz zenginliği de şölen boyunca ziyaretçilere sunuldu.

Dikkatinizi Çekebilir: