ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih Mehmet Akif Camii Gençlik Kolları hafız Osman Bostancıyı ağırladı

Münih Mehmet Mehmet Akif Camii Gençlik Kolları Komisyonu, hafta sonu heyecanlı bir etkinliğe imza attı. Gençler başkanları ile beraber bir bütün olarak herkes üzerine düşen görevi laiki ile yapmanın mutluluğunu yaşadılar. Erken saatlerde konferans salonu’nu misafirlere hazırlayan gençler çeşitli yiyecekleri sunum için misafirlere hazırlayarak büyük bir heyecanla beklemeye koyuldular. Konferans salonu’nu kısa bir zaman içinde tamamını dolduran misafirler güzel bir süprizle karşılaşınca deyim yerindeyse heyecanları doruğa çıktı.

Türkiyeden misafir olarak gelen değerli hafız Osman Bostancı Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Camii’ni ziyaret etmiş ve Cuma namazını cemaate bizzat kendisi kıldırmış. Osman Bostancı aslen Bursa doğumlu orta ve lise öğrenimini bu şehirde tamamladı ve Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat bölümü mezunlarından. Başarılarıyla’da gurur duymamak elde değil. Sayın Bostancı TRT ve Türkiye dereceleri olduğu bilinen tanınmış bir hafızımız.

Programa on açılış ve selamlamalardan sonra gençler Karşılarında Hafız Osman Bostancı’yı görünce heyecanlı bir mutluluk yaşadılar. Bostancıyı kürsüye davet ettiler. Hafız güzel sesi ile konferans sunumuna Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayarak gelen misafirleri güzel sesi ile hayran bıraktı. Daha sonra biyografisini halk ile paylaşan hafız dinimiz Kur-an Sünneti ve çeşitli dini hikâyeler ile gelen misafirleri bilgilendirdi. Hafız Osman Bostancı kardeşimizi sunumu ve halkımızı bilgilendirdiği için Pointbayern ailesi olarak bizler’de çok teşekkür ederiz

.

Dikkatinizi Çekebilir: