ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih Laim´da Hırsızlar Cirit Atıyor

Münih’in Laim semtinde 2 ayrı evde hırsızlık vakası yaşandı. 3 gün arayla gerçekleşen soygunlar güvenlik güçlerini harekete geçirdi.

Havaların kış mevsimi nedeniyle erken kararması nedeniyle hırsızlar için fırsat doğdu. Münih şehrinin Laim semtinde Lautensack caddesini mekan belleyen hırsızlar 26 Kasım ve 29 Kasım tarihleri arasında 2 farklı ev aynı yöntemle soyuldu.

Hırsızlar, girdikleri evlerden yüksek miktarda nakit para ve değerli takıları alıp kaçtılar. 3 gün arayla iki farklı eve balkona tırmanıp girilmesi, iki soygunun da aynı çeteye ait olabileceği şüphesini uyandırdı. İlk soygun 26 Kasım Salı günü 32 yaşındaki bir adamın evinde gerçekleşti. Ev sahibi yaptığı açıklamada 8.000 Euro civarında takılarının çalındığını bildirdi.

29 Kasım Cuma günü soyulan evin 25 yaşındaki sahibi ise fazla bir çalınan parasının yüksek bir meblağ olmadığını söyledi. İki olayın ardından Münih Polisi, vatandaşların ev kilitlerini sağlamlaştırması konusunda uyarırken Lautensack Caddesinde şüphe uyandırıcı bir olaya şahit olanları bilgi vermesi için Polis Merkezine gitmelerini istedi.

Dikkatinizi Çekebilir: