ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih Güvenlik Konferansı’na Rekor Katılım

Münih´de düzenlenecek 55. Münih Güvenlik Konferansı’na (MSC) 40 devlet başkanı ve 100’ün üzerinde bakan olmak üzere 500’ün üzerinde konuk katılacak.

Münih’te bu yıl 55’ncisi düzenlenecek Münih Güvenlik Konferansı, bu yıl rekor seviyede katılımcıya ev sahipliği yapacak. Yarın başlayacak olan konferans, 17 Şubat’ta sona erecek. Konferans Başkanı Wolfgang Ischinger, konferansa davet edilen 500’ün üzerinde konuğun 40’ının devlet başkanı ve başbakan olduğunu, 100’ün üzerinde de bakanın katılacağını duyurdu.

Konferansın açılışının Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen ile İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson tarafından yapılacağını açıklayan Ischinger, bunun bilinçli bir tercih olduğunu vurguladı. Ischinger, “Bununla Brexit olsun olmasın İngiltere’nin Avrupa’nın savunma politikasında önemli bir aktör ve partner olmaya devam edeceği mesajını vermek istiyoruz” dedi.

Münih Güvenlik Konferansı’na geçtiğimiz yıl 20 devlet ve hükümet başkanı ve 80’e yakın bakan katılmıştı. Konferans, 1964 yılından bu yana aralıksız olarak yapılıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: