ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Münih Goethestraße´de Horon eşliğinde bayramlaştı

Münih Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneğinin  bu yıl ilk  kez düzenlediği Sokakta Bayramlaşma Etkinliği yoğun ilgi ile karşılandı. 17 Haziran Pazar Günü Altı yüz kişiye yakın katılımın gerçekleştiği bayramlaşma festivalinde Kemençe sesi ile coşan halk kendini horon teperken buldu. Kemençe diyince Münihte akla gelen kişi Samet Kıran olunca coşkulu anlar yaşandı. Horon’un yani sıra başarılı Müzisyen Turgut Demiral güzel sesiyle gelen misafirleri mest ederken, Anadolu ezgilerimize sazı ve sözüyle güzel yorum katan Zeki Bekar neşeli Misafirlere dans de imkanı sundu.

Münih Goethestraße Türklerin en yoğun olduğu cadde olarak hem esnaf hemde halk iç içe güzel anlar yaşayarak bayramlaşma ve eğlence imkanı buldular. Karadeniz diyince akla gelen ilk şeylerden biri olan Akçaabat köfte standı önünde uzun kalabalıklar oluşturan halk bu lezzetli köfteleri yemek için uzun saatler sırada beklediler ve beklediklerine’de değdi.

Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Aydın böyle bir kalabalık ile iç içe olmaktan çok mutlu olduğunu düzenlen bu sokak festivalinin bayrama denk gelmesinin de kendilerine çifte bayram yaşattığını ifade etti.

Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu su günlerde bizleri bir arada tutacak organizasyonlara daha çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz bu yüzden böyle festivaller, etkilinlikler düzenleyen herkese Pointbayern ekibi olarak canı gönülden teşekkür ediyoruz.

Dikkatinizi Çekebilir: