ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Milli Görüş İdaresi Kamp’ta buluştu

Kısa adı İGMG olan, İslam Toplumu Milli Görüş Güney Bavyera Bölgesi bir Yatılı Eğitim Kampı düzenleyerek, hem Bölge Yönetimini, hemde Camii idarecilerini Alp dağlarının eteklerinde eğitti.

Cumartesi günü öğleden sonra başlayan Yatılı Eğitime Türkiye’den katılan M. Baki Öztürk’ün sunumuyla başlandı. Öztürk sunumunda önce; Teşkilat kültürü ve Motivasyon, ardından ise Örnek dava adamlarının vasıfları konularını işledi.

Proğrama Frankfurt’tan katılan ilahiyatcı ve Hessen Bölge Başkanı Bilal Kaçmaz hocaefendi ise ikindi vaktinden sonra mikrofona gelerek, 1. Derste; iman ifade, islam ise eylemdir, 2. Derste ise; çöken Aile ve sosyal hayatımız adlı sunum yaptı.

Akşam biten Cumartesi Eğitim Proğramına önce Spor aktiviteleri, ardından da Sıra gecesi ile devam edildi. Pazar günki Proğrama ise Avusturya dan IGMG Genel Başkan Danışmanı Mustafa Mullaoğlu katıldı.

Mullaoğlu Sunumlarında; Müslümanın dinamiği Cihad ve Niçin ve nasıl çalışmalıyız konularını işledi.Eğitici ve dinlendirici bir ortamda gerçekleşen Eğitim Kampı, Birimlerin özel Eğitim

Çalışmalarının ardından başarılı bir şekilde tamamlandı.

Haber ve Fotoğraflar: Aydın ERDEM

Dikkatinizi Çekebilir: