ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Milli Görüş Güney Bavyera iftar Resepsiyonuna katılım yüksek oldu

Kısa adı İGMG olan, İslam Toplumu Milli Görüş, Güney Bavyera Bölge Başkanlığı, her sene organize ettiği Ramazan Resepsiyonu nu bu sene de Münih Kral Event Center`de tertip ederek, Bürokrat, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Kurumların buluşmasına vesile oldu.

Açılış Kuranı Kerimi’ni Ingolstadt Hafızlık Kursu öğrencisi ve 2017 Kuranı Kerim Tilavet Yarışması Avrupa Birincisi olan M. Yusuf Kaya’nın okumasının ardından selamlama konuşması yapmak üzere IGMG Güney Bavyera Bölge Başkanı M. Tayyip Sayan mikrofona gelerek şu şekilde konuştu:

On bir Ayın Sultanı olan Ramazan-ı Şerif, içerisinde birçok güzelliği bulundurmaktadır. Bir tanesi de insanlar arası saygı ve sevginin, hoşgörü ve muhabbetin gerçekleşmesi için düzenlenen iftar sofralarıdır. Bu vesileyle bizleri buluşturan Allah’a hamd ediyor ve hepinize hoş geldiniz diyorum.

Cömertlik ve paylaşma duyguların geliştiği bu güzel ayda, emeğimizi, ekmeğimizi ve imkanlarımızı; mağdur, mazlum ve muhtaçlarla paylaşmanın gayreti içerisinde olmalıyız.

Bu düşünceden hareketle Teşkilatımızın birkaç seneden beri tertiplediği Kumanya Kampanyası bu yıl “BİR KUMANYA BİN SEVİNCE VESİLE” sloga adı altında gerçekleşti. Neticede toplanan miktarlarla Kumanya paketleri takriben 55 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Sayan konuşmasını çok önemli gördüğü iki önemli meseleye değinirek şu şekilde bitirdi:

“Birincisi Bavyera hükümet temsilcilerinin ve Münih belediye başkanının Müslümanlar için önemli olan iftar davetlerine katılmalarını canı gönülden arzu ediyorum, çok önemsiyorum.

İkincisi ise Alman medyasının yaptığı haberleri sorumluluk bilinciyle yapmalarıni, İslam adına yapılan yanlışları bütün Müslümanlara mal etmemelerini temenni ediyorum.”

Bu konuşmanın ardından sırayla TC Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, Bavyera Protestan Kilisesi, islam Kürsüsü sorumlusu Dr. Rainer Oechslen ve Islamrat eski Başkanı Ali Kızılkaya beyler de birer selamlama konuşması yaparak, davetlilere hitap ettiler.

Münih Eyüp Sultan Camii Cemaatinden Akın Pehlivan’ın okumuş olduğu akşam ezanı ile misafirler oruçlarını zemzem ve hurma eşliğinde açıp, iftar yaptılar.

Haber : Ömer DİNÇ | Fotoğraflar: Hafize ONAÇ &  Ömer DİNÇ

Dikkatinizi Çekebilir: