ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Mahkum ziyaretinde yüzler güldü …

Münih’te 18 Temmuz 2018 tarihinde anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi. Eyüp Tanrıverdi öncülüğünde gerçekleştirilen mahkum ziyaretine Sivil Toplum Kuruluşları, Göçmenler meclisinin katılımı ve bir grup müzisyenin’de ziyarete katılması ayrı bir renk kattı. Ekibin öğle saatlerinde bir araya gelmesi ile gerçekleştirilen ziyaret yetkililerin kapıya gelerek gelen ziyaretçileri kimlik kontrolünden geçirdikten sonra koğuşlara giden kapıdan hep beraberce yola koyuldular. Görüşme Hapishane yemekhanesinde gerçekleşmesi için yapılan ön hazırlıkların ardından Ziyaretçiler mahkumlar ile görüştürüldü. Bu vesile ile İki Bayram arası Türk mahkumlara yönelik hapishane programı başlamış oldu.

Mahkum ziyaretine katılan Ahmet Asa , Münih Göçmen Meclisi üyesi Ender Beyhan, UİD Bavyera yönetim kurulu üyesi Özcan Kurt, güzel sesli Ahmet hocamız, Münih Türk Eğitim Ocağı Başkanı Engin Uyguntürk, Münih Küpeli Derneği başkanı Talat Erdoğan, Gazeteci Mehmet Küçük ve Grup Müzikal üyeleri Nurettin, Hayrettin ve Özcan ile Stadelheim yetkilileri katıldı.

Program ziyaretçi ve mahkum arkadaşların kendilerini tanıtımı ile başladı. Daha sonra Ahmet Hoca’nın Kur-anı Kerim ve dualardan sonra tutuklulara güzel nasihatler ile devam etti. Sonrasında Grup Müzikal ekibinin çalıp okuduğu güzel şarkıları ile mahkûm arkadaşların yüzlerindeki gülücükler ve ettikleri dualar görmeğe değerdi. Veda vakti geldiğinde ise hüzün doruk noktalara ulaştı. Ziyaretçi ekibin tutuklu mahkumlara ikram ve güzel dilekleri ile tekrar buluşma sözü verilip hapishaneden Stadelheim yetkililerine de teşekkür edildi. Bizlerde Pointbayern ekibi olarak , mahkum arkadaşlara sabırlar diliyoruz.

Dikkatinizi Çekebilir: