ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Kuzey Kıbrıs yağmurlara teslim oldu.

Almanya’daki Kuzey Kıbrıs’ın Dostları Derneği yardım kampanyası başlattı. Son günlerde Kuzey Kıbrıs’ta meydana gelen şiddetli yağışlar, ülkede can ve mal kaybına neden oldu.

Kuzey Kıbrıs medyasından alınan bilgilere göre yağışlar başta Lapta ve Dikmen olmak üzere Alsancak, Karaoğlanoğlu ve Girne’de büyük hasara yol açtı. Sivil Savunma, İtfaiye ve Polis ekipleri 48 saatten fazla aralıksız çalışarak halka yardımcı olmaya çalıştılar.

Zararın bilançosunun çok yüksek olmasından dolayı, Almanya’nın Neumarkt kentinde faaliyet göstermekte olan Kuzey Kıbrıs’ın Dostları Derneği Başkanı ve KKTC Kültür Ataşesi Turgay Hilmi bir yardım kampanyası başlatarak Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlardan Kuzey Kıbrıs halkına katkı koymaları için bir çağrıda bulundu.

Hilmi çağrısında, KKTC’de yaşanan felaketin vermiş olduğu zararı, kısmen olsa da kapatılabilmesi için yardımsever insanların büyük desteğine ihtiyaç olduğunu belirtti.

Hilmi bu konuda destek alacağından ümitli olduğunu söyleyerek Hürriyet Gazetesi aracılığı ile 1995 yangınında Almanya genelinde başlatmış olduğu kampanyadan 25.000 Mark katkı toplandığını örnek gösterdi.

Katkı koymak isteyenler için Almanya’da kayıtlı olan Freunde von Nordzypern derneğinin hesap numarası:

Freunde von Nordzypern “Bellapaix” e.V.
Iban: DE33760520800000004028