ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Kızını kaybeden Anne pes dedirtti

Sembolik Resim

Memmingen’de yaşayan ve kızı ile Münih’e gelen anne altı yaşındaki çocuğunu kaybetti. Polisin çabaları ile çocuk annesine teslim edildi.

Münih’in Pasing semtinde dün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.  Fildişi kökenli olduğu tespit edilen 30 yaşındaki bir anne yaşadığı Memmingen kasabasından iş aramak için kızı ile birlikte Münih’e geldi. Mülteci sıfatı ile Memmingen’de yaşayan kadın Pasing tren istasyonunda su almak için bir büfeye gitti. Annesinin yanında olmadığını gören altı yaşındaki kızı tren istasyonunda bilinçsizce gezmeye başladı. Ağlamaya başlayan ve annesini arayan kız istasyondaki polis memurlarının dikkatini çekti. Polis memurları Pasing istasyonunda yaptıkları kontrol ve anonslarla küçük kızın annesine ulaşamadılar. Kaybolan küçük kızı Pasing tren garından alarak Münih merkez tren garındaki karakola götüren polis memurları yolda yönelttikleri sorular ile kızın birinci sınıfa gittiği okulu öğrendiler. Memmingen polisi üzerinden okul ile irtibata geçildi, kızın kaldığı eve ve annesinin bilgilerine ulaşıldı. Aynı saatlerde 30 yaşındaki anne Pasing tren istasyonun’daki güvenlik görevlilerine kızını kaybettiği ihbarında bulundu. Tren istasyonudaki güvenlik görevlilerinin polisi bilgilendirmesi ile küçük kız tekrardan annesi ile buluşturuldu. 

İfadesi alınan ve rahat tavırları ile dikkat çeken anne, kaybettiği kızı ile birlikte akşam saatlerinde Memmingen trenine aktarıldı. Polise verdiği ifadede annenin “Kısa süreliğine su almaya gitmiştim. Bu arada kızımı kaybetmişim” açıklaması dikkat çekti.

Dikkatinizi Çekebilir: