ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Kapıkule’de otomobil bagajında 15 yavru köpek

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kapıkule Gümrük Kapısında bir aracın bagajında yurda kaçak yollarla sokulmaya çalışılan 15 adet köpek yavrusu ele geçirildi

Bulgaristan’dan gelerek Kapıkule Gümrük Kapısından ülkeye giriş yapan otomobil polis pasaport işlemlerini müteakip Gümrük Müdürlüğü ve Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince rutin olarak kontrol edildiği sırada aracın bagajında yavru köpekler olduğu görüldü.

Yapılan araştırma sonucunda bagajda 8 adet Samoyed, 4 adet Pekinez, 2 adet Pug ve 1 adet King Charles cinsi olmak üzere toplam 15 adet köpek yavrusu olduğu belirlendi.

Bulgar uyruklu araç sürücüsü Z.M.N. isimli şahısla yapılan ön görüşmede şahıs köpeklerin kendisine ait olduğunu ifade etmesine rağmen köpekleri araçta gizleyerek beyan etmeden ülkeye sokmaya çalıştığı ve satmak niyetiyle getirdiği ortaya çıkarıldı.

Muhafaza ekipleri tarafından köpekler yedi emine teslim edildi ve şahıslar hakkında Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde soruşturma başlatıldı.

Dikkatinizi Çekebilir: