ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Ispanyol Turist Münih´in Ortasında Gasp edildi

İspanya’dan turist olarak gezmeye gelen bir genç, 3 kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradıktan sonra paralarını çaldırdı.

Almanya’da son zamanlarda artan şiddet ve hırsızlık olaylarına bir yenisi daha eklendi. 28 Kasım günü akşam saatlerinde Münih şehrinin göbeğinde bıçaklı bir gasp gerçekleşti.İspanya’dan Almanya’ya gezmek için gelen 26 yaşındaki bir turist, kimliği belirsiz 3 kişi tarafından bıçakla tehdit edilerek gaspa uğradı.

Almanca konuşarak para isteyen saldırganlar, turistin Almanca bilmediğini fark edince İngilizce olarak para istemeye devam ettiler. İspanyol turistin hırsızlara para vermek istememesi üzerine saldırganlar bıçak ile gencin üstüne saldırdılar. Turist genç, kendini korumak istediği sırada elinin kesildiğini fark etti, olayın açısıyla boşluğa düştüğü anda hırsızlar gencin paralarını alarak hızla uzaklaştı.

Olaydan sonra mağdur olan turist, Polis Merkezine giderek şikayette bulundu. Saldırganların 30-40 yaşlarında olduğunun bilgisini verdi. Polis, olay hakkında soruşturma başlattı ve olaya şahit olanların polis merkezine bilgi vermesini istedi.

Dikkatinizi Çekebilir: