ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

IGMG Ingolstadt Hafızlık okulu 3. Hafızı mezun etti

IGMG Ingolstadt Şubesine bağlı olarak faaliyet gösteren ve kurum olarak dört sene önce açılan Ingolstadt Yusuf Ekrem Hafızlık okulu yapılan törenle üçüncü hafızının da icazetini vererek, mezun etti.

Törene; hafızlığı tamamlayan Hafız Muhammed Yusuf Kaya ve ailesi yanısıra, Cami Başkanı İbrahim Çelik, Okul Müdürü Hafız Ramazan Çelik, Hafızlık okulu hocaları Hafız İlyas Bulut ve Hafız Akif Kaleli ve kalabalık bir cemaat katıldı.

Proğramda söz alan Okul müdürü Ramazan Çelik, çalışmaları hakkında velileri bilgilendirdi. Çelik konuşmasında şuan hafızlığını devam ettiren ve hafızlığa yeni başlayan öğrencileri de tek tek cemaate tanıttı. Erkek öğrencilerin yanısıra, bu sene Hafızlık okulu ayrıca kız öğrencilere de hafızlık konusunda ders vermeye başladığını da sözlerine ekledi.

Proğrama ayrıca Bölge irşad Başkanı Abdulvasih Seydaoğlu hocaefendi de katılarak, kısaca bir selamlama konuşmasında bulundu.

Konuşmaların ardından proğrama katılan veliler, çiçeği burnunda Hafız Muhammed Yusuf Kaya’yı, ailesini ve hocalarını tebrik ederek, hafıza hediyelerini takdim ettiler.

Haber : Aydın ERDEM
Fotoğraflar: Aydın ERDEM, IGMG Ingolstadt Camii

Dikkatinizi Çekebilir: